Strona główna

  

11 szprotawa herb  

logo bip 2 fb yt

Samorząd szkolny 2018/19
Dzień Edukacji Narodowej 2018
Uroczysty apel
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19


strefa kultury 03Uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach oraz szkół filialnych w Długiem, Siecieborzycach i Lesznie Górnym odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Szprotawie.

Po wycieczce do opery w Poznaniu to kolejne zadanie zrealizowane w ramach projektu „Strefa Kultury” z programu "Bank Dziecięcych Uśmuiechów" Fundacji Banku Zachodniego WBK. Wycieczka miała na celu kształtowanie nawyków czytelniczych i rozwijanie zamiłowania do książek. Uczniowie wraz z opiekunami Niną Wachowską i Haliną Kanyi Maina zwiedzili pomieszczenia biblioteki, wystawy, a następnie wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez pracowników biblioteki. Zajęcia nosiły tytuł „ Od malowideł skalnych do audiobooka”. Uczestnicy w pięciu grupach o intrygujących nazwach -Jaskiniowcy, Sumerowie, Egipcjanie, Mnisi oraz Cywilizowani - tworzyli malowidła skalne, pisali pismem klinowym na glinianych tabliczkach, posługując się hieroglifami projektowali okładki książek, kaligrafowali fragmenty wierszy oraz nagrywali własnego audiobooka. Poznali także podstawowe pojęcia jak papier czerpany, obsadka, stalówka, redisówka i inne. Zdobyli cenne informacje, jak przygotować gęsie pióro do pisania, kim był i czym się zajmował skryba. Uczestnicy wycieczki mieli także możliwość pisania gęsim piórem, tworzenia malowideł i ilustracji. Mimo obaw świetnie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami; jednocześnie docenili zdobycze współczesnej technologii.
Zajęcia miały na celu ukazanie etapów powstawania słów pisanych, a także pokazanie, że kultura nie musi być nudna, że podczas nauki można się świetnie bawić.

 

 

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.