Strona główna

  

11 szprotawa herb  

logo bip 2 fb yt

 

Samorząd szkolny 2019/20
Dzień Edukacji Narodowej 2019
Uroczysty apel
Pasowanie na ucznia klasy I

zwierzakiUczennice klasy VI d uratowały bezdomnego kotka.

17 września br. na terenie naszej szkoły pojawił się niewielki kotek. Wygląd wyraźnie wskazywał na stan chorobowy. Ola i Maja postanowiły nie pozostawiać chorego zwierzęcia na pastwę losu i jeszcze przed rozpoczęciem lekcji poprosiły o pomoc jednego z nauczycieli. Trzęsący się z zimna, z zaropiałymi oczami kotek, został zabezpieczony w klasie. Tutaj doskonale zaopiekowały się nim uczennice klasy VII a, które zapewniły maleństwu zabawę i przytulanki.  Dziewczyny pomyślały też nakarmieniu chorego czworonoga  i przyniosły mu mleko. Jak zwykle, mogliśmy liczyć na Fundację Oczami Kota - Dom Tymczasowy w Szprotawie oraz na Urząd Miasta, który zgodził się pokryć  koszty leczenia. Pani Anna Nowik mimo ogromnego przeładowania i  braku miejsca w kociarni odebrała zwierzaka i  udała się z nim do weterynarza. Kotek  przebywa teraz w fundacji, ale liczymy, że ktoś zechce  przygarnąć kotka i ofiarować mu miłość. 

To nie jedyna sytuacja, która pokazuje, że nasi uczniowie wspaniale opiekują się zwierzętami i wiedzą, jak zachować się w razie potrzeby. Pod koniec roku szkolnego zatroszczyli się o bezdomnego psa, który przebywał na terenie szkoły. Dokarmiali go nie tylko w czasie trwania zajęć, ale także po lekcjach. Przychodzili w godzinach popołudniowych z jedzeniem  i wodą. Pies szczęśliwie znalazł dom, bo przygarnął go jeden z nauczycieli. W czasie wakacji natomiast uczennice klasy V c uratowały 5 bezdomnych kociaków.

To wspaniała postawa naszych uczniów. Brawo!

 

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.