Portrety

41611840 271096780393199 3373078954192666624 nOla Małyniak to uczennica klasy III a gimnazjum. Wśród innych uczniów wyróżnia się tym, że uwielbia śpiewać. Miłość do muzyki zaczęła się u niej dość wcześnie. Będąc małą dziewczynką, śpiewała do okna w nieistniejącym języku. Sama wymyślała teksty swoich piosenek i muzykę do nich. Jej talent odkryła Zuzia - koleżanka z klasy, która zachęciła ją do pójścia na scholę. Było to w klasie III szkoły podstawowej. Spodobało się jej tam, więc systematycznie zaczęła pojawiać się w kościele; w scholi śpiewa do dziś. Nie mogła też zostać niezauważona w szkole. Odkrył nią nauczyciel muzyki pan Krzysztof Boczniewicz, który zaproponował uczęszczanie na zajęcia wokalne kształcące głos. Ola zaczęła uatrakcyjniać swoimi występami szkolne apele i imprezy. Nauczyciele i uczniowie na długo zapewne będą pamiętać przepięknie zaśpiewaną „Kolęda dla nieobecnych” czy „Kantyczkę z lotu ptaka” zaprezentowaną podczas uroczystości odsłonięcia pomnika poświęconego pamięci powstańców wielkopolskich.

IMG 20180530 142054 545Adam Komisaruk jest uczniem klasy II a gimnazjum. Uczniem niezwykle pracowitym. W ubiegłym roku, po sześciu latach nauki, ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Szprotawie. Uczył się gry na skrzypcach, a jego występy niejednokrotnie uatrakcyjniały szkolne apele. Jeszcze w trakcie trwania szkoły muzycznej ogromną satysfakcję zaczęła mu sprawiać jazda na rowerze. W końcu zainteresował się nią na dobre i rozpoczął treningi. Na co dzień trenuje BMX racing oraz dodatkowo 4x , czyli four cross. BMX –y od niedawna są w Polsce dyscypliną olimpijską.
Sport ten polega na ściganiu się na czas ( indywidualna jazda ) lub z innymi zawodnikami po torze pełnym hopek o różnej skali trudności, które zawodnicy muszą pokonać różnymi technikami. BMX racing wymaga dobrego przygotowania technicznego jak i dobrej kondycji, motoryki oraz sprytu.
W FourCross rowery są większe (MTB). Zasada jest podobna, ale teren już trudniejszy, przeważnie o dużym spadku; również przeszkody są bardziej przystosowane do długich i wysokich lotów.
Adam trenuje w Nowej Soli; to niestety najbliższy tor, ale też najlepszy w Polsce . Do odległego o 27 km miasta dojeżdża dwa, trzy razy w tygodniu. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i determinacji w tym roku udało mu się spełnić swoje marzenie - dostał się do kadry narodowej. Czeka go dużo startów i treningów w kraju i za granicą.
Jego osiągnięcia:

Pre 5Michał Suchecki to uczeń klasy IV c Szkoły Podstawowej w Wiechlicach. Reprezentuje szkołę w szachowych konkursach i olimpiadach. Od dziecka uwielbiał grać w tę logiczną grę. W każdej wolnej chwili rywalizował z tatą i dziadkiem, którzy tym samym pomagali mu w rozwoju zainteresowań. Ale liczył nie tylko na nich. By stawać się coraz lepszym, sięgał do książek i Internetu. Dodatkowo zaczął uczęszczać na zajęcia klubu szachowego UKS Szach-Mat Przemków, gdzie do tej pory podnosi kwalifikacje i bierze udział w zawodach.

Wraz z drużyną reprezentował szkołę w Lubuskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach i dotarł do etapu wojewódzkiego. Od lutego 2017 r. zdobył trzy kategorie szachowe. Ale to nie wszystkie jego osiągnięcia. Inne sukcesy to:

I miejsce w Otwartym Turnieju Szachowym o Mistrzostwo Gminy Nowogród Bobrzański oraz w XIV Lubuskiej Wiośnie Szachowej,
II miejsce w IV Otwartych Mistrzostwach w Szachach Szybkich o Puchar Burmistrza Szprotawy (kategoria: klasy IV-VI), w Mikołajkowym Turnieju Szachowym i w Diecezjalnych Mistrzostwach Ministrantów w Szachach Szybkich,
III miejsce w Gminnych Mistrzostwach Szachowych o Puchar Wójta Gminy Niegosławice, w XII Międzypowiatowych Mistrzostwach Szachowych w Przemkowie, w XIV Turnieju Szachowym ,,Młode Talenty".
Michał to nie tylko doskonały szachista, to także uczeń, który zawsze wypełnia wzorowo obowiązki, prezentuje wysoką kulturę osobistą i w szkole, i poza nią. W wolnych chwilach oprócz gry w szachy uwielbia asystować swojemu tacie podczas meczów piłki nożnej.
Gratulujemy wszystkich osiągnięć i życzymy dalszego rozwoju.

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.