Samorząd szkolny 2018/19
Dzień Edukacji Narodowej 2018
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

Zuzanna Papaj zajęła III miejsce w konkursie ortograficznym „O Złote Pióro Burmistrza”.

Konkurs z powodu wygaśnięcia gimnazjów odbył się po raz ostatni. W rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii wzięli udział uczniowie z gimnazjów w Szprotawie, Wiechlicach i Małomicach. Jego celem było promowanie poprawnej polszczyzny, propagowanie kultury języka ojczystego oraz rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych.

Honorowy patronat nad konkursem objął Mirosław Gąsik - Burmistrz Szprotawy.

Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający znajomość zasad ortograficznych oraz interpunkcyjnych, a nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja złożona z nauczycieli języka polskiego. Nasza trzecioklasistka spisała się na medal i mimo dużego stopnia trudności znalazła się w trójce najlepszych uczniów. Dzielnie walczyły też Julia Wlazło i Julia Nowodworska.

Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy uczniowie otrzymali z rąk burmistrza Szprotawy oraz dyrektora szkoły.

Gratulujemy sukcesu Zuzi, rodzicom oraz nauczycielowi Annie Ciołce.