Samorząd szkolny 2018/19
Dzień Edukacji Narodowej 2018
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

tydzien kodowania 03CodeWeek, czyli Tydzień Kodowania,  to warsztaty, szkolenia, debaty i inne wydarzenia związane z programowaniem, odbywające się w całej Europie.  Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne.

W tym roku Europejski Tydzień Kodowania odbył się  także w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wiechlicach  pod hasłem „Koduję z mamą, tatą”. W dniach 08-20.10.2018r. uczniowie na zajęciach komputerowych wraz z rodzicami  podejmowali naukę programowania robotów -"M-Bot".  Podczas warsztatów roboty wykonywały różne przewidziane dla nich zadania, jeździły po torze, omijając przeszkody, sygnalizowały swoją obecność za pomocą diod RGB. Roboty wspólnie z rodzicami i uczniami zagrały/zaśpiewały "sto lat".

Zajęcia zorganizowali i przeprowadzili pani Izabela Roszak i pan Krzysztof Zdebelak. Uczestnicy wykorzystali do tego program bazujący na języku blokowym Scratch.