O szkole
Samorząd szkolny 2018/19
Dzień Edukacji Narodowej 2018
Uroczysty apel
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

tydzien kodowania 03CodeWeek, czyli Tydzień Kodowania,  to warsztaty, szkolenia, debaty i inne wydarzenia związane z programowaniem, odbywające się w całej Europie.  Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne.

W tym roku Europejski Tydzień Kodowania odbył się  także w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wiechlicach  pod hasłem „Koduję z mamą, tatą”. W dniach 08-20.10.2018r. uczniowie na zajęciach komputerowych wraz z rodzicami  podejmowali naukę programowania robotów -"M-Bot".  Podczas warsztatów roboty wykonywały różne przewidziane dla nich zadania, jeździły po torze, omijając przeszkody, sygnalizowały swoją obecność za pomocą diod RGB. Roboty wspólnie z rodzicami i uczniami zagrały/zaśpiewały "sto lat".

 Zajęcia zorganizowali i przeprowadzili pani Izabela Roszak i pan Krzysztof Zdebelak. Uczestnicy wykorzystali do tego program bazujący na języku blokowym Scratch.

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.