Samorząd szkolny 2018/19
Dzień Edukacji Narodowej 2018
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

Sejmik 2019 023 czerwca br. w Zielonej Górze odbył się VII Lubuski Sejmik Dziecięcy, w ramach którego młodzi radni obradowali pod hasłem: „Warto być mieszkańcem Unii Europejskiej”. Naszą szkołę w roli radnej reprezentowała Hanna Załęska. W rolę dziennikarza wcieliła się Martyna Żmijowska.

Sesja odbyła się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka oraz z okazji 15 – lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Uczniowie w praktyczny sposób zaznajomili się z funkcjonowaniem Samorządu Województwa Lubuskiego, mieli okazję wziąć czynny udział w obradach, wcielając się w rolę radnych województwa lubuskiego. W wyniku losowania zostali podzieleni na 5 klubów, których zadaniem było wypracowanie argumentów potwierdzających tezę, że warto być mieszkańcem Unii Europejskiej.

Z rąk wicemarszałka Łukasza Poryckiego odebrali zaświadczenia o wyborze radnego lubuskiego Sejmiku Dziecięcego. Całe obrady prowadziła przewodnicząca sejmiku Wioleta Haręźlak. Młodzi radni zapoznali się z pracą samorządu województwa: jego strukturami i zadaniami. Mieli sposobność sprawdzić swe umiejętności w zakresie współpracy, negocjacji, argumentowania i podejmowania decyzji. Natomiast młodzi dziennikarze jeszcze przed sesją uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich, które prowadziły osoby pracujące w radiu na co dzień. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega zbieranie i przetwarzanie informacji, w jaki sposób nagrywa się i montuje materiał dźwiękowy. Podczas sesji mieli możliwość w praktyczny sposób wykorzystać zdobytą wiedzę, gdyż ich zadanie polegało na przygotowaniu pisemnej relacji z obrad Sejmiku. Wszystkie prace zostaną ocenione przez jury. Trzymamy kciuki za pracę Martyny!