O szkole
Samorząd szkolny 2018/19
Dzień Edukacji Narodowej 2018
Uroczysty apel
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

11 czerwca 2019 r. przedszkolaki z grupy „Motylków” i „Tygrysków” w Urzędzie Stanu Cywilnego w Szprotawie zostały mianowane na Obywatela Miasta Szprotawy. Tego uroczystego aktu w asyście Kierownika Wydziału Oświaty i Spraw Obywatelskich Pani Doroty Grzeszczak dokonał Burmistrz Szprotawy Pan Mirosław Gąsik. Na uroczystości obecna była również Pani Dyrektor Cecylia Brodzińska, która z radością i dumą spoglądała na nasze  zniecierpliwione i rozemocjonowane  podniosłą chwilą dzieci  i jak zawsze wspierała je dobrym słowem.

Na początku Pani Dorota Grzeszczak przywitała wszystkie dzieci z wiejskich oddziałów przedszkolnych gminy Szprotawa. Przedstawiła plan uroczystości i zaprosiła dzieci do zaprezentowania się w krótkim programie artystycznym. Przedszkolaki wykazały się swoimi artystycznymi umiejętnościami, dając krótki koncert. Zaśpiewały piosenki o Polsce, o rodzinie, o tym, że czas pożegnać przedszkole i zawitać do szkoły. Wszyscy obecni na uroczystości, również rodzice i bliscy dzieci, podziwiali swoje pociechy i za występ, i za ubiór. Kolorowe stroje naszych przedszkolaków wzbudziły wiele miłych wrażeń. Nadszedł moment najważniejszy – Burmistrz Mirosław Gąsik, ściskając prawicę każdego dziecka i wypowiadając formułkę: „Tymoteuszu, Honorato, mianuję cię na Obywatela Szprotawy”, dokonał aktu mianowania na Obywatela Szprotawy. Na pamiątkę tego niezwykłego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i znaczki „Obywatel Szprotawy”.

Uroczystość zakończyła się podziękowaniami złożonymi przez Panią Dyrektor Cecylię Brodzińską, która w imieniu wszystkich przedszkolaków z gminy Szprotawa, podziękowała Panu Burmistrzowi za przyjęcie nowych obywateli do społeczności szprotawskiej.

Po uroczystości dzieci udały się do odrestaurowanego zabytkowego budynku, w którym kiedyś mieszkały siostry zakonne Magdalenki. Dzisiaj ten piękny obiekt służy wszystkim obywatelom gminy Szprotawa.

Ta doniosła chwila jest już historią, została utrwalona na fotografii. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.