Samorząd szkolny 2018/19
Dzień Edukacji Narodowej 2018
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

11 czerwca 2019 r. przedszkolaki z grupy „Motylków” i „Tygrysków” w Urzędzie Stanu Cywilnego w Szprotawie zostały mianowane na Obywatela Miasta Szprotawy. Tego uroczystego aktu w asyście Kierownika Wydziału Oświaty i Spraw Obywatelskich Pani Doroty Grzeszczak dokonał Burmistrz Szprotawy Pan Mirosław Gąsik. Na uroczystości obecna była również Pani Dyrektor Cecylia Brodzińska, która z radością i dumą spoglądała na nasze  zniecierpliwione i rozemocjonowane  podniosłą chwilą dzieci  i jak zawsze wspierała je dobrym słowem.

Na początku Pani Dorota Grzeszczak przywitała wszystkie dzieci z wiejskich oddziałów przedszkolnych gminy Szprotawa. Przedstawiła plan uroczystości i zaprosiła dzieci do zaprezentowania się w krótkim programie artystycznym. Przedszkolaki wykazały się swoimi artystycznymi umiejętnościami, dając krótki koncert. Zaśpiewały piosenki o Polsce, o rodzinie, o tym, że czas pożegnać przedszkole i zawitać do szkoły. Wszyscy obecni na uroczystości, również rodzice i bliscy dzieci, podziwiali swoje pociechy i za występ, i za ubiór. Kolorowe stroje naszych przedszkolaków wzbudziły wiele miłych wrażeń. Nadszedł moment najważniejszy – Burmistrz Mirosław Gąsik, ściskając prawicę każdego dziecka i wypowiadając formułkę: „Tymoteuszu, Honorato, mianuję cię na Obywatela Szprotawy”, dokonał aktu mianowania na Obywatela Szprotawy. Na pamiątkę tego niezwykłego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i znaczki „Obywatel Szprotawy”.

Uroczystość zakończyła się podziękowaniami złożonymi przez Panią Dyrektor Cecylię Brodzińską, która w imieniu wszystkich przedszkolaków z gminy Szprotawa, podziękowała Panu Burmistrzowi za przyjęcie nowych obywateli do społeczności szprotawskiej.

Po uroczystości dzieci udały się do odrestaurowanego zabytkowego budynku, w którym kiedyś mieszkały siostry zakonne Magdalenki. Dzisiaj ten piękny obiekt służy wszystkim obywatelom gminy Szprotawa.

Ta doniosła chwila jest już historią, została utrwalona na fotografii. Zapraszamy do galerii zdjęć.