Samorząd szkolny 2018/19
Dzień Edukacji Narodowej 2018
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

04.10.2019 r. w klasie VII b odbyły się warsztaty ceramiczne, które poprowadziła pani Beata Mazur. Uczniowie mieli możliwość praktycznego nauczenia się wyrobu ozdób glinianych. Tym razem cała klasa wykonała dzwoneczki.

Pani Beata bardzo szczegółowo omówiła zasady pracy z gliną i pokazała, jak sprawnie wykonać ciekawe ozdoby. Następnie siódmioklasiści bardzo ochoczo wzięli się do pracy. Powstały przeróżnej wielkości dzwoneczki z wymyślnymi wzorami i ciekawymi zdobieniami. Każdy z uczniów mógł wykazać się swoją sprawnością manualną, kreatywnością i indywidualanością. Lekcja minęła w ekspresowym tempie, a efektem naszej współpracy są wspaniałe dzwoneczki. Wyroby stworzone przez dzieci zostały zabrane do wypalenia i na kolejnych zajęciach zostaną ozdobione według indywidualnych gustów ich właścicieli.

Z pewnością było to bardzo ciekawe doświadczenie, które rozwinęło poczucie piękna, estetykę i wyobraźnię twórczą dzieci.