O szkole
Samorząd szkolny 2019/20
Dzień Edukacji Narodowej 2019
Uroczysty apel
Pasowanie na ucznia klasy I

wymianaW bardzo słoneczną środę 09.10.2019 r. młodzi wędkarze ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach przyjęli swoich rówieśników ze Sprembergu oraz zaprzyjaźnionych opiekunów na łowisku karpiowym Pana Henryka Długosza w pobliskim Śliwniku. Atrakcyjne zawody wędkarskie wraz z grillem i przyjemnym wspólnym integracyjnym posiłkiem z rówieśnikami z Niemiec udało się zorganizować jak zwykle we współpracy z Jakubem Boryną, kierującym polsko - niemiecką wymianą młodzieży w Szprotawie. Wspaniale dopisała pogoda, ryby wyjątkowo brały, a młodzież z naszej szkoły mogła znowu spotkać przyjaciół, z którymi jeszcze niedawno, bo podczas wakacji, biwakowała na spływie kajakowym na Pliszce. Oprócz wymiany doświadczeń i integracji uczestnicy pod okiem opiekunów uczyli się etycznego i kulturalnego zachowania oraz przepisów Polskiego Związku Wędkarskiego, obowiązujących wszystkich wędkarzy na każdym łowisku. Nie zabrakło oczywiście ekologicznych akcentów podczas wymiany młodzieży przy wspólnym porządkowaniu terenu łowiska przed zawodami. W imieniu gości z Niemiec za zaproszenie i udział w imprezie podziękował Pan Kai Noac, dyrektor ASF Speremberg. Pogratulował wyników i zaprosił naszych uczniów na podobne spotkanie do siebie.

Uczestnikami ekologicznej akcji byli: Wiktoria Grabowa, Kinga Kubiak , Jakub Zubel, Tomek Lis, Krystian Podgórski i Mateusz Zgierski, pod zawsze czujnym okiem opiekunów - Jakuba Boryny i Piotra Zapolskiego.

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.