Samorząd szkolny 2018/19
Dzień Edukacji Narodowej 2018
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

wymianaW bardzo słoneczną środę 09.10.2019 r. młodzi wędkarze ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach przyjęli swoich rówieśników ze Sprembergu oraz zaprzyjaźnionych opiekunów na łowisku karpiowym Pana Henryka Długosza w pobliskim Śliwniku. Atrakcyjne zawody wędkarskie wraz z grillem i przyjemnym wspólnym integracyjnym posiłkiem z rówieśnikami z Niemiec udało się zorganizować jak zwykle we współpracy z Jakubem Boryną, kierującym polsko - niemiecką wymianą młodzieży w Szprotawie. Wspaniale dopisała pogoda, ryby wyjątkowo brały, a młodzież z naszej szkoły mogła znowu spotkać przyjaciół, z którymi jeszcze niedawno, bo podczas wakacji, biwakowała na spływie kajakowym na Pliszce. Oprócz wymiany doświadczeń i integracji uczestnicy pod okiem opiekunów uczyli się etycznego i kulturalnego zachowania oraz przepisów Polskiego Związku Wędkarskiego, obowiązujących wszystkich wędkarzy na każdym łowisku. Nie zabrakło oczywiście ekologicznych akcentów podczas wymiany młodzieży przy wspólnym porządkowaniu terenu łowiska przed zawodami. W imieniu gości z Niemiec za zaproszenie i udział w imprezie podziękował Pan Kai Noac, dyrektor ASF Speremberg. Pogratulował wyników i zaprosił naszych uczniów na podobne spotkanie do siebie.

Uczestnikami ekologicznej akcji byli: Wiktoria Grabowa, Kinga Kubiak , Jakub Zubel, Tomek Lis, Krystian Podgórski i Mateusz Zgierski, pod zawsze czujnym okiem opiekunów - Jakuba Boryny i Piotra Zapolskiego.