O szkole
Samorząd szkolny 2019/20
Dzień Edukacji Narodowej 2019
Uroczysty apel
Pasowanie na ucznia klasy I

Radio zachod 0114.11.br. na zaproszenie grupy dziennikarskiej „Szkolnego Oka” i jej opiekuna p. Anny Ciołki w naszej szkole pojawili się pracownicy rozgłośni radiowej – dziennikarka Radia Zachód p. Elżbieta Wozowczyk - Leszko oraz realizator dźwięku, inżynier wozu transmisyjnego – p. Paweł Kotarba.
Pracownicy radia zrobili wielką niespodziankę, gdy wjechali w bramę szkoły wozem transmisyjnym. Od razu stało się jasne, że spotkanie będzie niecodzienne i pełne atrakcji.  Podzielone było ono na dwie części. W gab. nr 1 p. Elżbieta opowiadała o swoich doświadczeniach zawodowych, materiałach reporterskich - ile trwają, skąd czerpie tematy, ile czasu wymaga przygotowanie dobrego reportażu i jak dbać o głos, który jest nieodzowny w pracy dziennikarza radiowego. Uczniowie zaskoczeni byli tym, że p. Elżbieta nigdy nie pije napojów gazowanych, bardzo rzadko je lody i stara się nie krzyczeć. Dziennikarka opowiedziała o sprzęcie niezbędnym w pracy dziennikarza, zarówno tym, na którym pracuje obecnie, a którym są cyfrowe nośniki dźwięku, jak i tym z początków jej kariery zawodowej, a były nimi ciężkie magnetofony szpulowe. Następnie uczniowie otrzymali reporterskie zadanie i z magnetofonami w dłoni ruszyli zbierać informacje zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Pytali więc o sposób spędzania przerw przez rówieśników, o hobby, przyjaciół, a z p. Magdaleną Włodarczyk porozmawiali na temat lekcji wychowania fizycznego.

Nie obyło się bez trudnych pytań, np. dlaczego uczniowie nie mogą się myć po lekcji wuefu. Ale największą atrakcją była wizyta w wozie transmisyjnym, w którym uczniowie łączyli się z panem Rafałem przebywającym w studiu w Zielonej Górze. Każdy uczeń zakładał słuchawki, łączył się z pracownikiem studia (musiał przy tym zapamiętać odpowiedni sposób nawiązania kontaktu oraz pożegnania) i zadawał swojemu rozmówcy dwa pytania. Okazało się, że to wcale nie takie łatwe, uczniom towarzyszyły bowiem ogromne emocje i stres. Uczestnicy spotkania obejrzeli też sprzęt w wozie transmisyjnym – generator, konsolę, liczne kable oraz tajemnicze przesuwające się z góry na dół guziki.
Wizytę Radia Zachód w naszej szkole można nazwać prawdziwą przygodą. Uczniowie klasy V c wraz z wychowawcą serdecznie dziękują za tę niezwykłą wizytę. W sobotę, tj. 16 listopada br. kolejne spotkanie z radiem, grupa dziennikarska jedzie bowiem do studia, by nagrać audycję. Słuchajcie ich w sobotę o godz. 9.10. Zatem do usłyszenia!

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.