O szkole
Samorząd szkolny 2018/19
Dzień Edukacji Narodowej 2018
Uroczysty apel
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

festyn- Komisja konkursowa pod przewodnictwem św. pamięci K. Makuszyńskiego wskazuje jednoznacznie, iż dyrektorem Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach została Agata Pejs. Postanawia, iż może pełnić funkcję dyrektora w dniu 30 maja 2018 r. i powierza jej na okres jednego dnia szkolnego dyrektorskie obowiązki – tym zarządzeniem odczytanym przez dyrektora Cecylię Brodzińską rozpoczęły się obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka w naszej szkole. Cały dzień królowały radość, uśmiech, dobra zabawa i pięknie świecące słońce.
Powierzenie stanowiska dyrektora Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego dokonał Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha, który przy okazji złożył dzieciom życzenia wszelkiej pomyślności i pięknych wakacji. Klucze do szkoły wręczył nowej pani dyrektor zastępca Burmistrza Paweł Chylak, który również ofiarował książki do biblioteki o tematyce historycznej.
Na imprezie obecni byli także: Mirosław Gąsik - Przewodniczący Rady Powiatu Żagańskiego, Roman Śliwiński – radny powiatu, Jarosław Zubal, Maciej Siwicki, Maciej Pachurka i Stanisław Rosół – radni miejscy oraz Sylwester Chocholski – kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych. Obecna była także szkolna prasa – redakcja gazetki „Szkolne Oko”.


Organizowanie Festynu Rodzinnego w naszej szkole to już tradycja. Aby stało się jej zadość, także w tym roku organizatorzy - Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Gminny w Szprotawie i Rada Rodziców - przygotowali imprezę i wiele atrakcji. Tego dnia uczniowie opuścili szkolne mury z pełnymi brzuszkami. Były za darmo lody, gofry, kiełbasa z grilla, butelka wody oraz ogromne ilości słodyczy, które oprócz Burmistrza Szprotawy ofiarowali: Valuepack Sp. zoo Oddział Szprotawa, Bartłomiej Grono – jeden ze sponsorów festynu oraz TPD. Na stoiskach gastronomicznych można było zjeść grochówkę, popcorn i watę. Ale dobre jedzenie to nie jedyna atrakcja. Nauczyciele przygotowali dla swoich podopiecznych liczne konkursy, turnieje i zabawy, a wszystkie dzieci biorące w nich udział otrzymały nagrody. Odwiedziła nas Straż Pożarna, Policja, można było pozjeżdżać na zamku dmuchanym, pomalować twarz, tanio kupić różne gadżety i książkę na kiermaszu, w końcu posłuchać pięknych wierszy i piosenek oświęconych niedawnemu Dniu Mamy i przyszłemu Dniu Taty. Ale największą atrakcją i ogromną niespodzianką był najpierw występ dyrekcji i nauczycieli, którzy przebrani za dzieci zaśpiewali piosenkę „Wakacje” z kabaretu „OTTO”, potem wizyta klowna, który porwał dzieci do zabawy i sprawił, że śmiechu wokół było co niemiara, a na koniec na miarę Woodstocku bitwa na wodne balony i chłodzenie uczestników festynu przez strażaków.
Dzień był bardzo udany, a potwierdzeniem tych słów są wypowiedzi dzieci. – Super się bawiłem. Były bardzo ciekawe atrakcje. To był bardzo miło spędzony czas – powiedział gimnazjalista Kacper Stambulski, a Julia Bodak dodała: - Jestem zachwycona tym festynem. Nie spodziewałam się tak dużej dawki pozytywnych emocji.

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.