O szkole
Samorząd szkolny 2018/19
Dzień Edukacji Narodowej 2018
Uroczysty apel
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

Klapki dla Gambii!!!

 Nasza szkoła bierze udział w kolejnej ważnej akcji o nazwie „Klapki dla Gambii”.

Bezpośrednim organizatorem projektu jest Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej i Koło Naukowe HORYZONT. Dlaczego klapki? Wiele dzieci w biednych afrykańskich krajach chodzi na co dzień boso i skaleczona stopa bardzo często jest źródłem infekcji, zakażeń i chorób. Dzieci następują na ostre kolce, łamią palce na kamieniach, nagminnie dochodzi do zerwań paznokcia. W skwarze lata ziemia jest gorąca, piach rozgrzany i wszystko parzy w stopy. Bardzo łatwo o zranienie i ukąszenie przez węże, skorpiony i insekty. Chcemy temu zaradzić, na tyle, na ile możemy. A co z bieganiem, graniem w piłkę i w inne gry? - W klapkach łatwiej :-). Dlaczego Gambia? To najmniejszy afrykański kraj, według statystyk jeden z dziesięciu najbiedniejszych na świecie.

Zachęcamy wszystkich uczniów do przynoszenia klapek nowych lub starych (niezniszczonych i czystych) . Wszystkie zebrane klapki zostaną wysłane do Bielska-Biełej, a stamtąd zawiezione transportem samochodowym lub morskim do Gambii i tam rozdane dzieciom.

 

Klapki przynosimy do gabinetu nr 11 (parter po stronie gimnazjum) do p. Oli Niepiekło.

 

Źródło informacji:

https://www.facebook.com/KlapkiDlaGambii/

https://www.ath.bielsko.pl/akcja-klapki-dla-gambii/

 

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.