Samorząd szkolny 2019/20
Dzień Edukacji Narodowej 2019
Pasowanie na ucznia klasy I

Podczas uroczystego apelu podsumowano wyniki szkoły, sukcesy uczniów, wręczono dyplomy dla najlepszych, a także listy gratulacyjne dla ich rodziców. Wyróżniono osoby ze 100 - procentową frekwencją oraz najsystematyczniej oszczędzających w SKO.
Na apel podsumowujący pracę naszej szkoły przybyła Ewa Gancarz Pełniąca Funkcję Burmistrza, sołtysi – Ilona Burzyńska i Anna Poleszczuk, Urszula Langier - przedstawiciel Banku PKO w Szprotawie, Anna Załęgowska i Iwona Kubów z Rady Rodziców.
Tradycyjnie po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu głos zabrała dyrektor szkoły, która powitała gości, a następnie skierowała słowa serdeczności do nauczycieli, uczniów i rodziców. Cecylia Brodzińska zwróciła się także do Ewy Gancarz, dziękując organowi prowadzącemu za współpracę i zaangażowanie.

Przypomniała także o działaniach mających miejsce w I półroczu tego roku szkolnego - o powstaniu filii biblioteki miejskiej, remoncie szatni, pracach trwających- powstawaniu sali do zajęć sensorycznych, a także planowanych – budowie nowego boiska sportowego, demontażu placu zabaw, remoncie chodnika i dróg znajdujących się na terenie szkoły, obróbce okien oraz montażu parapetów. Uczniowie i rodzice zostali zachęceni do głosowania w projekcie „Nivea”, w którym można wygrać plac zabaw. Na zakończenie dyrektor dodała: - Szczególnie mocno gratuluję każdemu uczniowi, który poprawił swoje wynikiw nauce oraz ocenę z zachowania”.
Pełniąca Funkcję Burmistrza pogratulowała dyrekcji, nauczycielom i rodzicom oraz uczniom ich sukcesów i życzyła jeszcze większych osiągnięć w przyszłym półroczu.

Najważniejsze wydarzenia i akcje mające miejsce w I półroczu, wycieczki, akcje charytatywne, innowacje pedagogiczne oraz sukcesy uczniów przedstawiła w prezentacji multimedialnej Anna Ciołka. Imprezy integrujące społeczność szkolną – andrzejki, bal karnawałowy, Europejski Tydzień języków, „Narodowe Czytanie” – to tylko niektóre z omówionych wydarzeń. Średnia szkoły 3,93, doskonałe wyniki w Biegu Dziadoszan czy sukcesy w konkursach przedmiotowych pokazały, że osiągamy dobre wyniki na wielu płaszczyznach. Najważniejszą część stanowiło jednak wyróżnienie uczniów, którzy uzyskali średnią co najmniej 4,75 oraz zdobyli wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Dyrektor szkoły wręczyła dyplomy dla wzorowych uczniów, a dla ich rodziców listy gratulacyjne. Nie zapomniano także o uczniach systematycznie oszczędzających w SKO (nagrody i dyplomy wręczył im przedstawiciel Banku PKO BP w Szprotawie Urszula Langier), systematycznie uczęszczających do szkoły, mogących poszczycić się 100 – procentową frekwencją oraz o klasie z najwyższą frekwencją. Dyplom powędrował do przedstawicieli klasy VIII b.
Apel zakończył się występem zespołu tanecznego, który zaprezentował taniec „16 strzałów” oraz popisem wokalnym Dominika Targowskiego.

Teraz pracujemy, by II semestr był jeszcze lepszy i zakończył się jeszcze większymi sukcesami.