Samorząd szkolny 2019/20
Dzień Edukacji Narodowej 2019
Pasowanie na ucznia klasy I

Najpierw uczniowie klasy V a, a teraz V c w trakcie czytania lektury zbierali przedmioty związane z lekturą. Zadanie miało na celu uważne przeczytanie powieści oraz rozwijanie wyobraźni. Przy okazji uczniowie wykazali się zdolnościami plastycznymi, bo pięknie ozdobili "pudełka skojarzeń"; były też  własnoręcznie wykonane gadżety.

Wszystkie prace były ciekawe. Z przyjemnością oglądało się prezentacje poszczególnych uczniów, które były na wysokim poziomie.  Jedna jednak wprawiła  w zachwyt wszystkich.  Oliwier Steinke nie dość, że wykonał własnoręcznie pudełko, to jeszcze zebrał budzącą podziw ilość gadżetów. Zgromadził  w skrzyni 39 przedmiotów - zniszczone ubranie, kilof, łopatę, szkielet, skrzynię skarbów, nietoperze, skałę, pióropusz indiański, lekarza, kota, nóż, kapelusz, płot, rybę, ząb, kleszcza, pirata, podartą kartkę, klucz, babeczkę, kolorowe karteczki, łódkę, drzewo, ognisko, pędzel, jabłko, serce, świecę, kredę, kulki, scyzoryk, pistolet, "pogromcę bólu", whisky, pudełko po papierosach, zapałki, perukę, korę i Biblię. Wszystkie  znajdowały się w pięknej,  złotej,  zamykanej na kłódkę skrzyni, którą wykonał sam. Przypominała tajemniczą skrzynię piracką, która mocno rozbudziła wyobraźnię uczniów i nauczyciela - p. Annę Ciołkę.

Piątoklasiści przyznali, że było to wspaniałe zadanie domowe i "zażyczyli" sobie takich więcej, bo doskonale się przy nim bawili.