Samorząd szkolny 2019/20
Dzień Edukacji Narodowej 2019
Pasowanie na ucznia klasy I

Koniec Roku Szkolnego 2019 2020 001Tym razem zabrakło uroczystego apelu dla wszystkich uczniów. Nie było prezentacji podsumowującej działania szkoły, wystąpień uczniów z najlepszą średnią i zachowaniem oraz tych, którzy osiągnęli znaczące sukcesy. Pożegnanie było skromne, inne… Tak, jak inny był ten rok szkolny.

Uczniowie najlepsi w nauce i w zachowaniu oraz z sukcesami naukowymi i sportowymi otrzymali nagrody i świadectwa z wyróżnieniem od swoich wychowawców w klasach. By zachować zalecenia sanitarne związane z pandemią, uczniowie klas I-VII spotkali się o różnych godzinach i w różnych miejscach – w klasach i na terenie wokół szkoły.

Uroczyście natomiast na boisku szkolnym pożegnane zostały klasy ósme. W pożegnaniu uczestniczyli  zaproszeni goście: p. Ewa Gancarz - Pełniąca Obowiązki Burmistrza, p. Małgorzata Serafin – kierownik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych, p. Sylwester Chocholski – sekretarz oraz p. Izabela Kubów – przewodnicząca Rady Rodziców.  Podczas uroczystości wyróżnieni zostali ósmoklasiści, którzy uzyskali średnią co najmniej 4,75 i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie, wszyscy też otrzymali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Niezwykle emocjonującym momentem było przyznanie tytułu  Absolwenta Roku. W tym roku bezkonkurencyjna okazała się Zofia Gembara, która otrzymała to wyróżnienie za tytuł finalisty w konkursie przedmiotowym z języka angielskiego i biologii (konkursy organizowane przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim), za wyróżnienie w konkursie matematycznym Kangur oraz za bardzo wysoką średnią. Sponsorem tej nagrody był jak co roku p. Jarosław Zubal, sołtys Dziećmiarowic i jednocześnie absolwent naszej szkoły, oraz Rada Rodziców. Wyróżniony został również Julian Roszak za tytuł laureata z fizyki (dyplomy od Lubuskiego Kuratora Oświaty obojgu uczniom wręczyła dyrektor Cecylia Brodzińska),  uczniowie ze znaczącymi sukcesami w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży, ze 100 – procentową frekwencją oraz klasa VIII b za najwyższą frekwencję w szkole.

Były życzenia i podziękowania dla wszystkich uczniów i rodziców od dyrektora szkoły p. Cecylii Brodzińskiej oraz od Pełniącej Obowiązki  Burmistrza p. Ewy Gancarz, a także upominki od Urzędu Miiejskiego.  Życzeniami pożegnali także swoich starszych kolegów siódmoklasiści, a na zakończenie umiejętnościami gry na akordeonie popisał się uczeń klasy VIII b Daniel Nowak, który w minirecitalu wykonał szlagierowe utwory Vivaldiego i muzykę z filmu “Piraci z Karaibów”. I by tradycji stało się zadość, do góry poleciały birety ósmoklasistów.

Na koniec apelu zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie odpowiedzieli na nominację dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Szprotawie do akcji #GaszynChallenge, której celem jest zbieranie funduszy na terapię genową w walce z SMA małej Mi. Pompki, przysiady i pozdrowienia wykonane zostały do dźwięków poloneza.

Rok szkolny 2019/2020 został zakończony!