O szkole
Samorząd szkolny 2019/20
Dzień Edukacji Narodowej 2019
Uroczysty apel
Pasowanie na ucznia klasy I

Betlejemskie logoHistoria zaczyna się w Betlejem, w mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej. Właśnie tam, ponad dwa tysiące lat temu, narodził się Jezus. Od tego momentu w Grocie Narodzenia Pańskiego płonie Wieczny Ogień. To właśnie od niego każdego roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odpalana jest jedna malutka świeczka, której płomień niesiony i przekazywany przez skautów i harcerzy w wielkiej sztafecie obiega cały świat. 

Polscy harcerze odebrali Ogień od skautów słowackich i od tego momentu Światło rozchodzi się po Polsce.

Dzisiaj harcerze hufca Szprotawa przekazali Ogień Betlejemski na ręce Pani dyrektor Cecylii Brodzińskiej. Tym Światłem Betlejemskim dzielimy się z Wami. Przyjmując je, pomyślcie, jak wiele rąk chroniło je przed zgaśnięciem.

Ten szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia niech dla każdego będzie okazją do spędzenia szczęśliwych chwil w gronie najbliższych, w atmosferze pełnej miłości i wzajemnej życzliwości. A nadchodzący  2021 rok niech dla wszystkich stanie się czasem spełnionych marzeń i nadziei, bez której przecież żyć nie sposób. Harcerze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego życzą samych dobrych chwil i oby zakończył się trudny dla nas wszystkich czas pandemii.

 

 

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.