Dzień Edukacji Narodowej 2019
Pasowanie na ucznia klasy I

Podaruj wiersz 12Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społecznej Fundacji im. Zbigniewa Herberta ,,PODARUJ WIERSZ ”, której koordynatorkami w naszej szkole były panie: Irena Boczniewicz, Nina Wachowska oraz Iwona Hajduk. Akcja polegająca  na przepisaniu wybranego przez siebie wiersza na kartce A4 i podarowaniu go osobie, której chciało się sprawić przyjemność, ma budować więzi międzyludzkie oraz międzypokoleniowe relacje. Akcja ,,jest po ludzku prosta – jak wyciągnięcie do kogoś ręki, jak podanie dłoni”. Uczniowie klas młodszych z wielkim zapałem wybierali wiersze,  samodzielnie przepisywali i ozdabiali białe kartki, które nabierały pięknego wyglądu. Następnie obdarowywali wierszami swoje koleżanki, kolegów, rodzeństwo i dziadków. Starsi uczniowie wręczyli pięknie przepisane i ozdobione wiersze Pani dyrektor Cecylii Brodzińskiej, wicedyrektor Alicji Pachlińskiej oraz paniom z kuchni. Miło było patrzeć, jak  wiersz może sprawić  radość.