Samorząd szkolny 2017/18
I Dzień Wiosny
Wesoło witaliśmy I Dzień Wiosny
DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

Bank usmiechow 04Na uroczyste podsumowanie projektu „Strefa Kultury” przybyli do naszej szkoły jego uczestnicy - uczniowie biorący udział w zajęciach oraz w wycieczkach do opery w Poznaniu i do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szprotawie, a także  zaproszeni goście, wolontariusze i sponsorzy.
Podsumowania projektu „Strefa Kultury” z programu "Bank Dziecięcych Uśmiechów" Fundacji Banku Zachodniego WBK dokonała jego koordynator i inicjator Prezes TPD Oddział Gminny w Szprotawie, a zarazem dyrektor szkoły Cecylia Brodzińska, która podziękowała wszystkim zaangażowanym osobom i sponsorom za współpracę. Głos zabrał także zastępca burmistrza Szprotawy Paweł Chylak. Na uroczystości obecni również: Roman Śliwiński – radny powiatu, Sylwester Chocholski – kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, Donata Hejnosz – inspektor ds. społecznych,  Bartłomiej Grono, Zbigniew Tomczyk – sponsorzy,  Ewa Dudek -  wicedyrektor szkoły oraz Halina Kanyi Maina, Krystyna Matczak i Jan Suchecki – kierownicy filii.

Podczas spotkania rozstrzygnięte zostały konkursy – literacki („To poruszyło moje serce" – list do kolegi/koleżanki na temat przeczytanej książki lub wybranej sceny musicalu) oraz plastyczny („Najpiękniejsza scena musicalu”). Oto nagrodzeni w konkursie plastycznym, w którym wzięło udział 10 uczniów:
I miejsce - Amelia Bargielska ze Szkoły Filialnej w Długiem,
II miejsce -Patryk Janikowski ze Szkoły Filialnej w Siecieborzycach,
III miejsce -Klaudia Dobrzańska z SP Wiechlice.
Wyróżnienia przyznano Annie Soleckiej ze Szkoły Filialnej w Długiem oraz Oliwii Bachowskiej ze Szkoły Filialnej w Siecieborzycach.
W konkursie literackim wzięło udział 11 uczniów. Jego zwycięzcy to:
I miejsce – Weronika Skrzeczkowska z SP Wiechlice,
II miejsce – Ewelina Własak ze Szkoły Filialnej w Siecieborzycach,
III miejsce – Joanna Hałabura ze Szkoły Filialnej w Długiem.
Wyróżnienia otrzymały: Oliwia Matuszak ze Szkoły Filialnej w Siecieborzycach oraz Nikola Nurkowska ze Szkoły Filialnej w Długiem.
Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody z rąk dyrektora oraz sponsorów. Były też słodkości, które dostali wszyscy uczestnicy projektu. Spotkanie uatrakcyjnił występ Magdaleny Bargielskiej oraz Oli Małyniak, a na koniec na uczestników uroczystego podsumowania projektu czekał poczęstunek.
Jeszcze raz dziękujemy sponsorom – Bankowi Spółdzielczemu w Żaganiu, TPD, Bartłomiejowi Grono, Pawłowi Lewkowiczowi, Romanowi Śliwińskiemu, Zbigniewowi Tomczykowi, Maciejowi Brzeźniakowi, Jarosławowi Zubalowi, Szymonowi Matuszewskiemu, Stanisławowi Rosołowi, ZUZ Poznań, Mariecie i Robertowi Stachurom, Katarzynie Budzińskiej oraz Karolinie Kurylak.