Samorząd szkolny 2017/18
Wesoło witaliśmy I Dzień Wiosny
DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

baner zapraszamy

Odwiedziło nas wielu rodziców i ich pociechy. Pokazaliśmy nasze sukcesy, osiągnięcia, plany i ciekawe zajęcia. Zachęciliśmy też do wspólnej zabawy.
Ten szczególny dzień rozpoczęła dyrektor szkoły Cecylia Brodzińska, która zaprezentowała to, co już udało się osiągnąć oraz przedstawiła ambitne plany na przyszłość. Jedną z najistotniejszych zmian od września przyszłego roku szkolnego będą nowe godziny pracy świetlicy szkolnej, która czynna będzie już od godz. 6:30 do 14:30. Uczniowie klas I w ramach zajęć świetlicowych odrabiać będą zadania domowe. Dodatkowo trzy razy w tygodniu, tak jak dotychczas, działać będzie świetlica popołudniowa TPD. W planach jest język niemiecki od klasy I w ramach zajęć pozalekcyjnych, opieka nad dziećmi w czasie ferii i wakacji (dodatkowa dwutygodniowa półkolonia w sierpniu, podczas której realizowany będzie projekt „Geniusz na wakacjach”). W kwietniu natomiast ruszy projekt „Strefy kultury”.

Czekamy też na rozstrzygnięcie wniosku o dofinansowanie do budowy hali sportowej, a w sierpniu nastąpi zakończenie realizacji tworzenia sieci światłowodowej. Zaplanowane są nowe pracownie językowe i komputerowe. Dyrektor szkoły pochwaliła się także zakupem czterech multimedialnych tablic. – Dziękuję Radzie Rodziców za mocne wspieranie nas we wszystkich działaniach. Przy każdej imprezie można liczyć na Państwa pomoc i wsparcie – dodała Cecylia Brodzińska.
Rodzice, którzy przybyli wraz z dziećmi do naszej szkoły, obejrzeli także prezentację multimedialną prezentującą wydarzenia, akcje i osiągnięcia uczniów, po czym mogli podziwiać zdolności aktorskie uczniów klasy V b w przedstawieniu „Pani Twardowska”. Było jeszcze wiele innych atrakcji – występy taneczne, wspólny taniec, warsztaty muzyczne, plastyczne i komputerowe. Można było przeżyć przygodę z M-botami oraz z eksperymentami i doświadczeniami fizyczno – chemicznymi, zagrać w gry planszowe „Słynni szprotawianie i ich losy” oraz „Milionerzy”, poznać tajniki szybkiej nauki języka niemieckiego. Kto miał ochotę na pomalowanie twarzy, mógł zajrzeć do stanowiska SKO. Była  możliwość porozmawiania z dziennikarzami gazetki „Szkolne Oko”. Nie zapomnieliśmy też o poczęstunku dla naszych gości. Rada Rodziców uwijała się przy przygotowywaniu gofrów i popcornu, a chętnych było mnóstwo.
Mamy nadzieję, że pokazaliśmy rodzicom i dzieciom, że nasza szkoła jest świetna i że warto się w niej uczyć!

Oddziały przedzkolne