O szkole
Samorząd szkolny 2019/20
Dzień Edukacji Narodowej 2019
Uroczysty apel
Pasowanie na ucznia klasy I

radio zaUczniowie klasy V c należący do redakcji "Szkolnego Oka" i realizujący innowację pedagogiczną "Jestem młodym dziennikarzem" wraz ze swym opiekunem p. Anną Ciołką udali się do rozgłośni radiowej w Zielonej Górze i wzięli udział w nagraniu audycji.
Wizyta na ul. Kukułczej 1 to kontynuacja przygody z radiem. Na miejscu powitała ich dziennikarka p. Elżbieta Wozowczyk - Leszko, ta sama, która tak wspaniale opowiadała o pracy dziennikarza kilka dni temu w naszej szkole. Podeekscytowani, nieco onieśmieleni i stremowani uczniowie zajęli miejsca przy mikrofonach i równo o 9.10 można było ich usłyszeć na żywo. Dziennikarka rozmawiała z nimi na temat: "Dlaczego warto chodzić do waszej szkoły"? Możliwość wypowiedzi mieli wszyscy uczestnicy. Stwierdzili oni, że atutem naszej szkoły są mili nauczyciele, którzy pomagają uczniom, kiedy czegoś nie rozumieją, są pomocni w rozwiązywaniu konfliktów i prowadzą ciekawe zajęcia. Uczniowie nie zapomnieli wspomnieć o placach zabaw, nowoczesnym boisku, miasteczku ruchu drogowego i źródełku. W trakcie trwania audycji opowiadali również o sposobach radzenia sobie z hałasem,  organizacji dnia po lekcjach i o tym, jak relaksują się po szkole. Aby uatrakcyjnić audycję p. Elżbieta przeprowadziła na żywo dwa konkursy dla słuchaczy, którym uczestnicy nagrania mogli zadawać pytania i, co było wielką niespodzianką, odtworzyła sondę, którą nagrali uczniowie podczas wizyty radia w naszej szkole. W trakcie popłynęła też muzyka. Na koniec oczywiście nie mogło zabraknąć pozdrowień. Uczniowie pozdrowili swoje rodziny, a p. Anna Ciołka słowa serdeczności przekazała  także  dyrekcji, nauczycielom  oraz wszystkim uczniom naszej szkoły.


Uczniowie byli zachwyceni. Ze studia wyszli z rumieńcami na twarzy, bardzo zadowoleni i podekscytowani. Pożegnali p. Elżbietę laurką z miłymi słowami oraz minimikrofonem ręcznie wykonanym przez mamę Emilii Potros, uczestniczki wyjazdu. Taki sam upominek został przekazany również p. Pawłowi Kotarbie, inżynierowi wozu transmisyjnego.
Uczniowie wraz z opiekunem serdecznie dziękują za to spotkanie. To nie koniec jednak tej  wspólpracy. W Radiu Zachód zapewne jeszcze się zjawią!

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.