O szkole
Samorząd szkolny 2019/20
Dzień Edukacji Narodowej 2019
Uroczysty apel
Pasowanie na ucznia klasy I

rekrutacja1INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Przed uczniami klas VIII i ich rodzicami ważny czas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Oto zestaw informacji, które na pewno okażą się przydatne w realizacji tego zadania:

OFERTA SZKÓŁ

Informacje o ofercie szkół w województwie lubuskim, proponowanych kierunkach nauczania, punktowanych przedmiotach można uzyskać za pomocą wyszukiwarki http://informator.ko-gorzow.edu.pl/ , dostępnej również na stronie szkoły w zakładce „rekrutacja”.

HARMONOGRAM REKRUTACJI

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych rozpocznie się w dniach 15 czerwca - 10 lipca 2020 r. do godz. 15.00 złożeniem wniosków. W kolejnym etapie (26 czerwca - 10 lipca do godz. 15.00) uczniowie/ich rodzice złożą świadectwa, a następnie (31 lipca-  4 sierpnia do godz. 15.00) także zaświadczenia o wyniku egzaminu. Informacja o kandydatach zakwalifikowanych/niezakwalifikowanych zostanie ogłoszona w dniu 12 sierpnia - do godz. 14.00. Konieczne jest potwierdzenie woli nauki w szkole, do której uczeń został zakwalifikowany w dniach 13 sierpnia - 18 sierpnia do godz. 15.00 poprzez złożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone już wcześniej. Informacja o kandydatach przyjętych/nieprzyjętych zostanie  ogłoszona w dniu 19 sierpnia.

 

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być procedowane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

 

Szczegółowy harmonogram rekrutacji dostępny jest pod linkiem: https://drive.google.com/file/d/1kYuBkVNgH7cf5N0kRxoxT3ArtY9YK5cl/view?usp=sharing

 

KRYTERIA REKRUTACJI

 

W procesie rekrutacji będą brane pod uwagę:

- wyniki egzaminu (max. 100 punktów),

- oceny na świadectwie ukończenia szkoły z języka polskiego, matematyki, dwóch wybranych przez szkołę ponadpodstawową  przedmiotów, w tym za ocenę celującą - 18 punktów; bardzo dobrą –17 punktów; dobrą –  14 punktów; dostateczną – 8 punktów; dopuszczającą –2 punkty.

- ukończenie szkoły z wyróżnieniem 7 punktów;

- działalność społeczną – 3 punkty

- osiągnięcia w konkursach i zawodach – max. 18 punktów

Szczegółowe informacje dotyczące kryteriów branych pod uwagę w procesie rekrutacji można uzyskać pod linkiem:

 https://drive.google.com/file/d/1s7xARDjtsVBtkEecXikE2aXYTnK-ALxj/view?usp=sharing

SPOSÓB PRZEPROWADZENIA REKRUTACJI ELEKTRONICZNEJ  

Rekrutacja do szkół mieszczących się w okolicznych powiatach oraz całym województwie dolnośląskim zostanie przeprowadzona za pomocą systemu elektronicznego KSEON Optivum:

https://powiat-nowosolski.edu.com.pl/kandydat/app/

Zachęcamy do skorzystania z zakładki „Rekrutacja do szkół” w prawym dolnym rogu  strony internetowej szkoły  http://spwiechlice.pl/ , gdzie wchodząc w poszczególne zakładki można bezpośrednio rozpocząć proces rekrutacji elektronicznej. Kolejne kroki postępowania w systemie KSEON OPTIVUM zostały przedstawione w filmie na przykładzie województwa pomorskiego

Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rekrutacji elektronicznej można uzyskać tutaj: https://drive.google.com/file/d/106MWHcH_gE06kRbwHcFi8cYE5kM0d6ne/view?usp=sharing

Życzymy spełnienia wszystkich zamierzeń w związku z wyborem szkoły ponadpodstawowej.

Dyrekcja, wychowawcy, pedagog.

Zapraszam do kontaktu w sprawach związanych z rekrutacją - Alicja Pachlińska  tel. 511432375

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.