Biblioteka

przerwa na czytanieCała społeczność szkolna po raz kolejny podjęła się wyzwania bicia rekordu akcji ,,Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim już po raz kolejny zorganizowała tę ogólnopolską kampanię czytelniczą. Mogły w niej wziąć udział wszystkie typy szkół . Wśród celów akcji wymienić należy następujące: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. W efekcie akcja skupiła 191 osób. Miło, że nasi uczniowie tak licznie dopisali - bardzo wszystkim dziękujemy. Podziękowania należą się również pani dyrektor, wicedyrektor i nauczycielom za czynny udział w akcji i dawanie dobrego przykładu swoim podopiecznym, jak również za życzliwość i miłą współpracę.

Konkurs plastyczny ogłoszony przez bibliotekę szkolną pt. ,,Tęczowa mądra sowa” rozstrzygnięty!. W konkursie wzięło udział 48 uczniów. Wszystkie prace były bardzo ładne, ale uczniowie klas 1-3 poprzez głosowanie musieli zdecydować, która praca plastyczna jest najładniejsza. Po skrupulatnym przeliczeniu głosów zwycięzcami zostali: 1 miejsce - Mateusz Szlachetko, klasa 3a - 18 głosów, 2 miejsce- Natan Druciarek, klasa 2a – 12 głosów, 3 miejsce- Amadeusz Ziętek, klasa 2a i Joanna Szmajda- klasa 3a – 10 głosów. Wyróżnienie otrzymał Tymoteusz Sobolak z klasy 3a. Gratulujemy!

Dzien.Glosnego.Czytania.plakat29 września w Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu w naszej szkole wiele się działo. Pani Irena Boczniewicz przywitała wszystkich uczniów klas 1-3 oraz zaproszonych gości i poprosiła Panią wicedyrektor Alicję Pachlińską o przeczytanie opowiadania z książki pt.,,Historyjki na raz”. Następnie Julia i Karolina czytały na głos z podziałem na role opowiadanie z książki ,,Poszukiwacze skarbów – Hania Humorek i Smrodek. Uczniom klas 1-3 podobały się oba opowiadania i nagrodzili czytających oklaskami. W klasach starszych nasze panie polonistki czytały wybrane fragmenty z książek pt. ,,Oskar i Pani róża”, ,,Gwiazd naszych wina” i ,,Córka czarownic”. Klasy trzecie miały dodatkową niespodziankę, ponieważ w Filii MBP obejrzały przedstawienie teatralne pt. ,,Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości”. Teatr przyjechał aż z Krakowa i przedstawił uczniom zabawną historię Skrzata, który jest pochłonięty literaturą do tego stopnia, że niemal nie zauważa prawdziwego świata. Kiedy Sowa kradnie cały jego księgozbiór, żeby stać się prawdziwym „symbolem mądrości”, Skrzat postanawia razem z biedronką Donkiem pokonać Sowę i odzyskać książki. Przedszkolaki miały okazję posłuchać bajek i pooglądać ilustracje z książek, które przygotowała pani Magdalena. Pamiętajcie! Kto czyta nie błądzi! Warto więc znaleźć chwilę na czytanie.

narodowe czytanie06.09.2021 r. w naszej szkole uczniowie klas 4-8 wzięli udział w dziesiątej edycji Narodowego Czytania. Akcja ta organizowana jest od 2012 roku. Wtedy po raz pierwszy w Polsce wszyscy na głos czytali utwór  "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.

Pani dyrektor Cecylia Brodzińska przywitała uczniów i nauczycieli przypominając, że podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Następnie zachęciła do wysłuchania fragmentu książki pt. “Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Pani Gabriela Laudacka, pani Anna Ciołka, pani Małgorzata Oziemkowska oraz pani Irena Boczniewicz przeczytały wybrany fragment książki z podziałem na role. Uczniom interpretacja utworu bardzo się spodobała i nagrodzili nauczycielki gromkimi brawami. Narodowe Czytanie to wspaniała okazja promująca czytelnictwo, pokazująca, jak ważne i piękne jest czytanie książek.

planszaOla1W piątek 11 czerwca w GOK w Przytocznej odbył się finał Lubuskiego Festiwalu Piosenki. Naszą szkołę i powiat żagański reprezentował  uczeń klasy III Dominik Targowski. Występ Dominika został wysoko  oceniony przez jurorów, którym przewodniczyła znana piosenkarka  Michalina "Misia" Furtak. Dominik  został  laureatem Lubuskiego Festiwalu Piosenki. W swojej kategorii (klasy 3-6) zdobył trzecie miejsce. Pokonał kilkunastu uczestników nominowanych w przeglądach powiatowych z całego województwa.

Gratulacje dla ucznia, jego rodziców oraz nauczyciela przygotowującego ucznia do konkursu - p. K. Boczniewicza.

Jeśli chcesz, żeby Dominik otrzymał nagrodę publiczności,  wyślij SMS o treści 69 na numer tel.664079580.