Uroczystości szkolne

Podczas uroczystego apelu podsumowującego pracę szkoły w roku szkolnym 2020/2021 wyróżniono najlepszych uczniów. Wręczono także naukowe i sportowe stypendia.

Apel z powodu obostrzeń sanitarnych podzielony był na trzy części. Na każdej z nich najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy wzorowego ucznia, a rodzice listy gratulacyjne. Wyróżnienie, jak co roku, przypadło uczniom, którzy zdobyli średnią co najmniej 4,75 oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. W klasach I – III było ich 53, w klasach IV – VIIII – również 53.
Apel, tradycyjnie po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu, rozpoczęła dyrektor szkoły Cecylia Brodzińska. Szczególnie ciepło zwróciła się do absolwentów naszej szkoły: - Dla uczniów klas ósmych dobiegła końca nie tylko nauka, ale edukacja w szkole podstawowej. W imieniu swoim, wszystkich pracowników i innych uczniów życzę wam w kolejnym etapie wszystkiego co najlepsze, najpiękniejsze, byście w nowym miejscach znaleźli nowych, równie wspaniałych kolegów i przyjaciół, byście spotykali się z takimi ludźmi, którzy pomogą wam się rozwijać. Byście pamiętali zawsze o przesłaniu naszego patrona: „Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa”, co oznacza, że w życiu każdego człowieka równie ważne co nauka, jest dobro, uczciwość, sprawiedliwość i piękno. Dyrektor podziękowała nauczycielom, uczniom, Radzie Rodziców, przyjaciołom szkoły, sponsorom, a także p. Burmistrzowi, p. Dorocie Grzeszczak- wiceburmistrzowi Szprotawy - oraz podległym pracownikom, pracownikom CUW za dobrą współpracę, dzięki której udało się wiele przedsięwzięć i łatwiej było realizować trudne zadania.
W przemówieniu dyrektor poruszyła również niezwykle ważny aspekt bezpieczeństwa uczniów podczas wakacji.

polonezMimo zmiennych warunków, w jakich przyszło nam w ostatnim czasie funkcjonować, szkolna tradycja zatańczenia poloneza nie zmieniła się.
Pożegnalny polonez, który niezmiennie cieszy się wielkim powodzeniem wśród rodziców, nauczycieli oraz środowiska lokalnego, zebrał w czwartkowe popołudnie rzeszę widzów. Razem z młodzieżą przygotowaną do występu przez p. Magdalenę Włodarczyk na płycie boiska pojawiły się przedszkolaki przygotowane do zatańczenia poloneza przez panie Małgorzatę Pełechatę oraz Mirabellę Hołowczak. Występ młodszych dzieci bardzo wzbogacił ten niełatwy, z różnymi skomplikowanymi figurami, taniec. To nie była jednak jedyna atrakcja tego dnia. Gdy umilkły ostatnie takty poloneza, do uszu zebranych dobiegły bardzo żywe dźwięki „Mambo number 5”. W tym momencie nasi ósmoklasiści ruszyli do skocznego rock’n’roll’a. Cała widownia była zachwycona występem uczniów, o czym świadczyły długo niemilknące, gromkie brawa.

wesolychŚwięta w tym roku będą inne niż w poprzednich latach. Nie spotkamy się w szkole, aby obejrzeć przedstawienie jasełkowe, nie będziemy wspólnie śpiewać kolęd. Jednak pamiętamy o tradycjach świątecznych.

Dlatego uczniowie klasy VIII c wraz z nauczycielką j. polskiego p. Gabrielą Laudacką przygotowali słuchowisko o tematyce bożonarodzeniowej.

Zapraszamy do wysłuchania efektów naszej pracy i życzymy wszystkim

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Uczniowie naszej szkoły składają dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. A jak najpiękniej wyrazić słowa wdzięczności? Oczywiście słowami muzyki. Posłuchajcie klasy V a i VII c i Daniela Kupińskiego, którzy przygotowali utwory pod kierunkiem p. Krzysztofa Boczniewicza.

Podobnie jak zakończenie poprzedniego tak i rozpoczęcie nowego roku szkolnego było inne. Zabrakło oficjalnej uroczystości, rodziców oraz zapraszanych co roku gości.
Uczniowie powitali nowy rok szkolny  wraz z wychowawcami w swoich klasach. Pierwszoklasiści spotkali się na boisku szkolnym; ich też odwiedziła dyrektor szkoły Pani Cecylia Brodzińska. Wszyscy starali zachowywać się zgodnie z procedurami obowiązującymi w czasie pandemii, a więc pamiętać o dystansie społecznym, o dezynfekcji rąk oraz maseczkach i przyłbicach.
Obostrzenia związane z pandemią nie wpłynęły jednak na dobry humor uczniów. Chyba po raz pierwszy nie mogli doczekać się rozpoczęcia kolejnego roku nauki. Brakowało im  bowiem szkoły,  nauczycieli, koleżanek i kolegów.
Życzymy sobie, by edukacja w bieżącym roku odbywała się tylko i  wyłącznie w murach szkoły!