Wycieczki

Swieradow Zdroj 48 15.10.21r. klasy VIIIa, VIIIb i IVb uczestniczyły w wycieczce do Świeradowa Zdroju. Uczniowie zdobyli Stok Izerski, co prawda gondolami, ale zawsze.  Następnie  podziwiali widoki z tarasu  Sky Walk. Okazało się, że odwagi nikomu nie brakuje. Na szczycie wieży uczniowie postawili stopy na szklanej platformie i siatce, a następnie zjechali na dół. Wrażenia były niesamowite i na długo pozostaną w pamięci.

Po emocjach związanych z górami „zdobyliśmy” Zamek Czocha. Nasz przewodnik okazał się wspaniałym gawędziarzem i zainteresował historią zamku każdego.

Podczas drogi powrotnej uczniowie brali udział w quizie wiedzy z wycieczki, przygotowanym przez nauczycieli. Pytania dotyczyły historii i ciekawostek związanych ze zwiedzanymi miejscami, a także wesołych wycieczkowych  momentów integracyjnych z udziałem uczniów. Zwycięzcami zostali: Monika Hilbrant, Nadia Ciężyk, Dominik Targowski, Eliasz Kamiński i Damian Żeleźniak, którzy otrzymali słodkie nagrody.

Było fajnie, ale …. za krótko!

28 września br. uczniowie klasy III a wyruszyli na wycieczkę do Szprotawki. Była to wycieczka edukacyjno – integracyjna. Podczas pobytu dzieci miały okazję poznać wieś, w której mieszka jeden z uczniów naszej klasy. Rodzice przygotowali dla nas wspaniałe ognisko oraz słodki poczęstunek. Takim przyjemnościom towarzyszyły wspólne zabawy na placu zabaw, rozgrywki w piłkę nożną oraz pokaz baniek mydlanych. W czasie pobytu odwiedziliśmy też otaczający nas przepiękny las. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie warstwową budowę lasu, o której uczyli się na edukacji przyrodniczej. Podczas pobytu towarzyszyła nam przepiękna słoneczna pogoda, tak charakterystyczna dla polskiej złotej jesieni. Na kolejną wycieczkę chcemy wybrać się do kolejnej wsi, w której mieszkają uczniowie z klasy III a. Wróbelki ćwierkają, że będą to być może Dzikowice.
Zmęczeni i pełni wrażeń, z uśmiechem na twarzy i wiatrem we włosach wróciliśmy do szkoły.

28 września br. klasa VII b wraz z wychowawcą p. Anną Ciołką oraz p. Alicją Sikorską pojechała na wycieczkę do Wrocławia.
Uczniowie najpierw skierowali swe kroki do Goo Jump. Tam po założeniu odpowiednich antypoślizgowych  skarpetek i  rozgrzewce prowadzonej przez instruktora przez dwie godziny skakali na trampolinach, bawili się ogromnymi piłkami, skakali do wielkich pojemników wypełnionych gąbką. Wysiłek był tak intensywny, że już po godzinie stracili siły. Odzyskali je po obiedzie w galerii Wroclawia. A kiedy ponownie nabrali sił, byli gotowi do zabaw w aquaparku.
Na wycieczce panowała świetna atmosfera. W autobusie raz po raz  dało się słyszeć śpiewane przez wszystkich znane przeboje. Na twarzach uczestników wycieczki panował uśmiech i radość. To świadczyło o tym, że wszystkich bardzo się podobało.

W poniedziałek 27.09. br.  odbyła się wycieczka klasy 5a oraz 7a w nowych składach. Zwiedziliśmy Zamek Czocha, Hutę Szkła Kryształowego „Julia” oraz Zaporę Elektrowni Pilichowice.
Pod koniec dnia wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu. Czas minął bardzo szybko, w sympatycznej atmosferze.
Opiekunami wycieczki byli: p. T. Włodarczyk, p. M. Cioch-Ciućmańska, p. M. Oziemkowska oraz p. I. Boczniewicz

ranczo13 września uczniowie klasy II a oraz III b integrowali się podczas wspólnych zabaw na Rancho Pine w Szprotawie. Podczas wycieczki dzieci miały okazję przejechać się konno, poznały rodzaje ubarwienia koni, ich sposób poruszania się oraz odżywiania. Dzieci bawiły się w podchody - znalazły skarb w postaci kufra z cukierkami, przeciągały linę, uczestniczyły w zawodach sprawnościowych z wykorzystaniem rekwizytów będących na Rancho, np.snopków słomy. Smażyły kiełbaski oraz jadły upieczone w ognisku ziemniaki. Uczniowie zwiedzili również Park Słowiański oraz zobaczyli elektrownię wodną. Trzecioklasiści dotarli pod pomnik upamiętniający bitwę w historycznej krainie słowiańskich Dziadoszyców. Dowiedzieli się, że cesarski kronikarz biskup Thietmar z Merseburga odnotował pod datą 1 września 1015 roku batalię stoczoną pomiędzy rycerstwem niemieckim a piechotą i łucznikami pod wodzą ówczesnego księcia polskiego Bolesława Chrobrego.

Podczas wycieczki towarzyszyła nam przepiękna pogoda.

Wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły.