Wycieczki

ranczo13 września uczniowie klasy II a oraz III b integrowali się podczas wspólnych zabaw na Rancho Pine w Szprotawie. Podczas wycieczki dzieci miały okazję przejechać się konno, poznały rodzaje ubarwienia koni, ich sposób poruszania się oraz odżywiania. Dzieci bawiły się w podchody - znalazły skarb w postaci kufra z cukierkami, przeciągały linę, uczestniczyły w zawodach sprawnościowych z wykorzystaniem rekwizytów będących na Rancho, np.snopków słomy. Smażyły kiełbaski oraz jadły upieczone w ognisku ziemniaki. Uczniowie zwiedzili również Park Słowiański oraz zobaczyli elektrownię wodną. Trzecioklasiści dotarli pod pomnik upamiętniający bitwę w historycznej krainie słowiańskich Dziadoszyców. Dowiedzieli się, że cesarski kronikarz biskup Thietmar z Merseburga odnotował pod datą 1 września 1015 roku batalię stoczoną pomiędzy rycerstwem niemieckim a piechotą i łucznikami pod wodzą ówczesnego księcia polskiego Bolesława Chrobrego.

Podczas wycieczki towarzyszyła nam przepiękna pogoda.

Wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły.