Biblioteka

Ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo ,,Tydzień bibliotek” organizowana jest co roku w maju przez Stowarzyszenie Bibliotek Polskich. Ma ona na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji i zainteresowania książką. Mimo trudnej sytuacji jaką było wspieranie walki z pandemią i dbanie o bezpieczeństwo, nasi uczniowie chętnie wzięli udział w konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną. Starsi uczniowie wzięli udział w tworzeniu ,,Kulinarnej mapy literackiego świata”. Akcja czytelnicza polegała na wyszukaniu tytułu książki, w której bohater lubił lub nie znosił jakiejś potrawy. Tytuły książek zostały umieszczone na mapie świata w państwie, z którego pochodził autor książki. Młodsi uczniowie wzięli udział w konkursie fotograficznym pt. ,,Do twarzy mi z ulubioną książką”, wcielili się w autorów i stworzyli własny komiks oraz stali się projektantami ,,Niezwykłej zakładki do książki”. Efekty można podziwiać na zdjęciach. Wszystkim gratulujemy pomysłów i inwencji twórczej.

otwarta ksiazkaW tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbywać się będzie w dniach 8 - 15 maja  pod hasłem "Zasmakuj w bibliotece".  Tworzona będzie wirtualna kulinarna mapa literackiego świata. Znajdą się na niej miejsca, w których bohaterowie różnych książek jedzą lub przyrządzają swoje ulubione potrawy. Do wspólnej zabawy zaprasza Biblioteka w Gorzowie Wielkopolskkiim: ,,Jeśli pamiętasz, co jadł twój ulubiony bohater, albo odwrotnie, czego bardzo nie lubił, jeśli jakaś książka kojarzy Ci się z konkretnym smakiem lub potrawą, napisz do nas, my umieścimy Twój punkt na mapie’’. Jeśli więc chcesz wziąć udział w tym bardzo ciekawym projekcie, wyślij informacje swojemu poloniście, a ten przekaże informacje p. Irenie Bocznieiwcz - koordynatorowi  akcji w naszej szkole.

Rusza XXI Przegląd Mistrza Pięknego Czytania ph.: „Witaj Przygodo”. Tym razem ze względów epidemiologicznych konkurs odbędzie się w formie filmików. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych z klas 1- 8 szkół podstawowych południowej części województwa lubuskiego oraz Miasta Zielona Góra.

Uczestnicy sami wybierają fragment książki, która wpisuje się w hasło konkursu.

Nagrywają filmik, na którym odczytują wybrany fragment, czas nagrania nie może przekroczyć 2 i pół minuty, i wysyłają na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Na nagrania czekamy do 8 maja 2020.

Oczywiście żeby wziąć udział należy wypełnić i przesłać także kartę zgłoszenia. Pełen regulamin, z którym należy się zapoznać, i karta zgłoszenia dostępne są poniżej.