czytanie 1x1

Żeby stać się czytelnikiem,  potrzeba dwóch rzeczy - umiejętności czytania i motywacji. Czytanie książek daje wiele korzyści, np. relaksuje, poszerza wiedzę, daje poczucie mile spędzonego czasu. Tak naprawdę pozytywnych czynników podczas obcowania z książką jest cała masa. Wie o tym każdy, kto choć raz w życiu przeczytał jedną, dobrą książkę. Pod opieką pani z biblioteki szkolnej uczennice z klasy 5a: Nadia Pruska i Marlena Dąbrowska zachęcały młodszych kolegów i koleżanki do czytania poprzez promowanie serii książek pt.: ,,Czytam sobie”. Uczennice wybrały ciekawy fragment książki i czytały go z podziałem na rolę, używając odpowiedniej intonacji głosu i znaków interpunkcyjnych. Za piękne czytanie otrzymały oklaski od przedszkolaków i uczniów klas I-III. Promocją czytelnictwa zajęły się również uczennice klasy 6c: Aleksandra Mazur, Michalina Bębenek, Wiktoria Młynarska i Lena Grubska. Dziewczynki przygotowały krótką inscenizację pt.: ,,Jesienna cza - cza” z układem tanecznym oraz śpiewem.

Pokazały uczniom, że tekst można wykorzystać do zaśpiewania lub pięknego przeczytania przy akompaniamencie gitary. Zarówno młodszym jak i starszym uczniom występ bardzo się podobał. Pamiętajcie, czytanie nie boli, trzeba je tylko polubić.