Innowacje pedagogiczne

IMG 20180420 WA0071Od 08.03.2018r. w naszej szkole są  prowadzone zajęcia polegające  na wdrażaniu nauki elementów pierwszej pomocy do edukacji wczesnoszkolnej oraz utrwalające  w klasie starszej zdobytą wcześniej wiedzę.

Objęte tymi zajęciami zostały klasy trzecie oraz klasa 7b, gdzie pod kierownictwem Mirabelli Hołowczak oraz Marzeny Cioch-Ciućmańskiej uczniowie poznają lub przypominają sobie  podstawowe zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy osobie poszkodowanej: bezpieczeństwo, sprawdzanie przytomności, wzywanie pomocy, sprawdzanie oddechu, pozycja boczna, oddechy ratownicze, uciskanie klatki piersiowej, resuscytację krążeniowo-oddechową.

Szkolenie każdej grupy odbywało się w ramach dodatkowych zajęć lub godzin wychowawczych, a kończy się sprawdzeniem wiadomości teoretycznych oraz umiejętności praktycznych nabytych podczas zajęć. Uczniowie podczas szkolenia oglądają film, pracują z podręcznikiem (klasy III), ale przede wszystkim wykonują ćwiczenia praktyczne ( materiały, na których pracują uczniowie, otrzymaliśmy od fundacji J. Owsiaka - Wielka Orkiestra Swiątecznej Pomocy).

tuitam01Innowacja z matematyki i  języka angielskiego „MATEMATYKA I ANGIELSKI TU I TAM- Maths and English here and there – jak stosować matematykę i język angielski w życiu codziennym” dla uczniów klas VI.

Prowadzący: M. Cioch-Ciućmańska, A. Słabuszewska Zajęcia odbywają się systematycznie.

Uczniowie na zajęciach zapoznają się i poszerzają swoje wiadomości z praktycznego zastosowania matematyki w życiu codziennym. Uczą się również podstawowych zwrotów związanych z matematyką i pieniędzmi w języku angielskim.Na zajęciach wykorzystywane są aktywne metody nauczania oraz nowoczesne technologie.

Ostatnio realizowane zagadnienia:

Wizyta w banku 1 animacjaINNOWACJA PEDAGOGICZNA „MATEMATYKA I ANGIELSKI TU I TAM- Maths and English here and there – jak stosować matematykę i język angielski w życiu codziennym”.

Jednym z zagadnień innowacji była wizyta w banku oraz na poczcie.

Wycieczka do banku PKO BP w Szprotawie przygotowana przez panie A. Słabuszewską i M. Cioch- Ciućmańską odbyła się 16.03.2018 r. Uczniowie mieli okazję poznać bank i  pracę w banku  od podszewki, a jak wiemy najlepiej uczymy się przez doświadczanie i przeżywanie.

Już w drzwiach zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez pana Czesława Szczepanika, dyrektora Banku PKO BP  w Szprotawie i panią Babarę Dudek, opiekuna naszego SKO z ramienia banku.  Na rozgrzewkę wypiliśmy gorącą herbatę i rozpoczeliśmy naszą przygodę ze światem pieniędzy. Zmierzyliśmy się z terminologią finansową, wyjaśniając i odgadując znaczenie profesjonalnych terminów, rozpoznając  banknoty  oraz rozmawiając z pracownikami na temat ich codziennych obowiązków .

SAM 1111Miały miejsce zajęcia w szkole oraz w Izbie Historii w Szprotawie, jak i wyjazd edukacyjny do Bobrzan/Janowca (ruiny zamku) i do Chich (dwór sołtysi). W przyszłym roku cd. i kilka wyjazdów m.in. Chichy, Szyba.

Oto krótka fotorelacja.