Innowacje pedagogiczne

Szkoła Podstawowa w Wiechlicach od wielu lat przystępuje do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!" współorganizowanego  przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia, którego celem jest promowanie zbilansowanego odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną

W ramach programu w roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole realizowane były projekty edukacyjne: „Chemia na talerzu” w kl. VIII i III gimn. pod kierunkiem p. Beaty Adamczyk oraz „Żywność szanuję, nie marnuję !” w kl. VIII pod opieką p. Donaty Stępień.

P. M. Włodarczyk zachęcała uczniów kl. IV -VI do aktywności fizycznej na zajęciach „Przygoda z tańcem” oraz „Nordic Walking””.

Nauczyciele wychowania fizycznego, p. S. Rosół i M. Kozieł, organizowali turnieje sportowe pod hasłem „Trzymaj formę”.

Promocja zdrowego stylu życia była również jednym z celów Szkolnych Dni Profilaktyki, a uczniowie kl. VII i VIII: Maciej Pachurka, Nikodem Wróbel, Bora Kasap, Hanna Załęska, Marcel Biniek, Jakub Krzyszczyk, Amadeusz Staszak, Weronika Grzejdziak i Kornel Nowak wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia.