Innowacje pedagogiczne

Wizyta w banku 1 animacjaINNOWACJA PEDAGOGICZNA „MATEMATYKA I ANGIELSKI TU I TAM- Maths and English here and there – jak stosować matematykę i język angielski w życiu codziennym”.

Jednym z zagadnień innowacji była wizyta w banku oraz na poczcie.

Wycieczka do banku PKO BP w Szprotawie przygotowana przez panie A. Słabuszewską i M. Cioch- Ciućmańską odbyła się 16.03.2018 r. Uczniowie mieli okazję poznać bank i  pracę w banku  od podszewki, a jak wiemy najlepiej uczymy się przez doświadczanie i przeżywanie.

Już w drzwiach zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez pana Czesława Szczepanika, dyrektora Banku PKO BP  w Szprotawie i panią Babarę Dudek, opiekuna naszego SKO z ramienia banku.  Na rozgrzewkę wypiliśmy gorącą herbatę i rozpoczeliśmy naszą przygodę ze światem pieniędzy. Zmierzyliśmy się z terminologią finansową, wyjaśniając i odgadując znaczenie profesjonalnych terminów, rozpoznając  banknoty  oraz rozmawiając z pracownikami na temat ich codziennych obowiązków .

Mieliśmy okazję poznać nową maskotkę SKO bardzo mądrą sowę,  obejrzeć gabinet dyrektora banku i posiedzieć  w jego fotelu. Może któryś  z naszych uczniów zasiądzie w nim w  przyszłości? Z pewnością wizyta wywarła ogromne wrażenie i kilka osób zadeklarowało chęć pracy w banku.  Nasze spotkanie zakończyło się uroczystym wręczeniem nagród dla najbardziej aktywnych uczestników konkursów oraz rozdaniem słodkich upominków i wspaniałych gadżetów, które przydały się podczas drogi powrotnej do szkoły. Na naszych plecakach pojawiły się piękne odblaski, które sprawiły, że byliśmy widoczni na drodze.

W tym dniu mieliśmy też okazję zjeść smaczny posiłek w pizzerii, a po nim jeszcze raz wytężaliśmy nasze umysły rozwiązując kartę pracy. Sprawdziliśmy w niej wiadomości z różnych dziedzin wiedzy od przepisów ruchu drogowego kończąc na zwrotach angielskich. Wycieczka okazała się wspaniałym przeżyciem i na długo zostanie w naszej pamięci.