Ogłoszenia, komunikaty

twardowski

Z głębokim żalem informujemy o stracie, jaką poniosła nasza szkolna społeczność.
W dniu 23 stycznia 2021 r. po chorobie zmarła
Pani Danuta Zmora,
pracownik naszej szkoły.
Pani Danusia od 1995 r. do 2013 r. przygotowywała posiłki pracując w szkolnej kuchni.
Przez 6 kolejnych lat troskliwie zajmowała się dziećmi z oddziałów przedszkolnych pracując
jako pomoc nauczyciela.
Przez kilka lat opiekowała się także uczestnikami świetlicy środowiskowej TPD w Wiechlicach.
W ostatnim czasie z powodu choroby nie mogliśmy spotykać jej w szkole,
wielu z nas jednak utrzymywało z nią relacje, wspierało w tej trudnej sytuacji.
Zapamiętamy Panią Danusię jako uśmiechniętą, życzliwą, otwartą osobę, serdeczną koleżankę,
która zauważała potrzeby innych, wykazując się przy tym ogromnym taktem.
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Szanowni Państwo !

Drodzy Uczniowie !

wracamy do szkoły 921x675

Prosimy rodziców, pracowników  szkoły i uczniów o zapoznanie się z zapisami regulującymi pracę szkoły od  18 stycznia 2021 r., zawartymi w Zarządzeniu nr 2/2021 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach z dnia 15 stycznia 2021 r.

w sprawie wprowadzenia Procedury organizacji pracy w trybie pracy zdalnej i mieszanej w okresie stanu zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. (scan) dokument ten został opracowany na podstawie  Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

oraz Wytycznych MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych

Organizacja nauki uczniów klas I-III

• Uczniowie klas I – III realizują naukę w formie stacjonarnej.
  • Wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z dotychczasowym planem.
  • Każda klasa ma przydzielony jeden gabinet, w którym odbywać się będą wszystkie lekcje zgodnie z planem( wyjątkiem są zajęcia wychowania fizycznego i informatyki).

Klasa I A- gab. 40

Klasa II A- gab. 39

Klasa II B – gab. 44

Klasa III A- gab. 29- I piętro

Klasa III B- gab. 30 – I piętro

• Prosimy, aby uczniowie, a w uzasadnionych sytuacjach także rodzice korzystali z następujących wejść do szkoły:

WEJŚCIE A ( naprzeciwko placu zabaw)  - klasy: Ia, IIa, II b

WEJŚCIE C ( naprzeciwko sekretariatu) – klasy: III A, III B,

natomiast WEJŚCIE B (obok kantorka obsługi) - przeznaczone jest tylko  dla dzieci przedszkolnych.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do obejrzenia przygotowanej wspólnie kolędy „Bóg się rodzi” przez uczniów kl. VII a: Laurę Jackiewicz, Anitę Krupę, Pawła Ferdka i Cypriana Korkozowicza wraz z wychowawcą p. Izabelą Roszak.

Życzymy wszystkim zdrowych, pełnych miłości i pokoju świąt Bożego Narodzenia oraz zapraszamy do wspólnego kolędowania.