Uroczystości szkolne

Jeden z 1760 sztabów w całej Polsce podczas 28. Finału WOŚP mieścił się w naszej szkole. Były licytacje, kwesty, występy artystyczne i doskonała zabawa.

 W tym roku pieniądze zebrane podczas finału zostaną przeznaczone na zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Aby uzyskać na ten cel jak najwięcej środków i przygotować wszystko na najwyższym poziomie, zespół odpowiedzialny za przygotowanie sztabu w Wiechlicach musiał się nieźle napracować. Na długo przed 12 stycznia należało zadbać o wiele rzeczy, począwszy od identyfikatorów, puszek, serduszek, gadżetów, stworzenia listy wolontariuszy, po nawiązanie współpracy z Komendą Policji w Szprotawie w celu przeszkolenia kwestujących. Pracy było co niemiara. Koordynatorem działań była dyrektor szkoły Cecylia Brodzińska oraz rewalidant Raisa Wolańska, która podczas przygotowań nie była jednak osamotniona, bo mogła liczyć na naszych fantastycznych uczniów (złożyli wszystkie puszki i pocięli serduszka), a także na nieocenioną pomoc koleżanek i kolegów z pracy oraz  współpracę ze strony Rady Rodziców. 
28. finał rozpoczął się od kwestowania uczniów wraz z towarzyszącymi im nauczycielami po ulicach Wiechlic. Kwestujący oraz osoby, które licytowały przedmioty do południa w hollu szkoły, mogły liczyć na kafejkę orkiestrową, w której znajdowały się różnorodne smakołyki. Tam mógł się najeść każdy, nawet z wybrednym podniebieniem. Atrakcją były też gry i zabawy dla dzieci przygotowane przez SKO (stoiskiem jak zwykle opiekowała się Aleksandra Słabuszewska) oraz kafejka planszowa.

witaj szkolo 2 września odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. Powitało go w naszej szkole 401 uczniów w trzech oddziałach przedszkolnych oraz w 19 oddziałach I – VIII.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Cecylia Brodzińska, która w przemówieniu inaugurującym nowy rok szkolny nawiązała do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Obecni na apelu uczcili minutą ciszy ofiary wojny, a odśpiewaniem hymnu państwowego oddali hołd akcji „Przerwany marsz….”polegającej na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku przerwanego przez wybuch II wojny światowej marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. Zaplanowana na pierwszy dzień szkoły akcja miała być okazją wspólnego przywitania nowego roku szkolnego przez starsze i młodsze pokolenie.

Koniec roku 2019 4Podczas uroczystego apelu podsumowującego rok szkolny 2018/2019 zostały wręczone dyplomy Wzorowego Ucznia, nagrody, stypendia naukowe i sportowe. Wyłoniono najlepszego ucznia oraz najlepszych absolwentów.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu. Po nim głos zabrała Cecylia Brodzińska – dyrektor szkoły, która szczególnie ciepło zwróciła się do absolwentów opuszczających mury naszej placówki. Dyrektor podziękowała uczniom za cały rok nauki, zaangażowanie i pracę nad własnym rozwojem. Słowa wdzięczności skierowała także do nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, sponsorów i instytucji wspierających naszą szkołę, a wreszcie do Mirosława Gąsika - burmistrza Szprotawy oraz do pracowników Wydziału Oświaty i Spraw Obywatelskich. Składając życzenia, dyrektor prosiła o rozwagę oraz o bezpieczeństwo, także w sieci. O bezpieczeństwie mówił również Burmistrz, który podziękował gronu pedagogicznemu oraz rodzicom za ciężką pracę i skierował do nich słowa uznania.

Jaselka 2018 25Ostatni w tym roku dzień nauki upłynął w atmosferze świątecznej. W sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel, na którym przedstawiono jasełka. Były też kolędy, życzenia i świąteczny taniec.

Na szkolnej scenie pojawiło się wielu aktorów, którzy fantastycznie wcielili się w role Maryi, Józefa, Trzech Królów, diabełka, aniołów i Heroda. Talentem aktorskim wykazali się uczniowie klasy IV c przygotowani przez wychowawcę Alicję Wolską. Odtwarzając sceny sprzed ponad 2000 lat, przypomnieli  istotę świąt Bożego Narodzenia i wprowadzili w świąteczny nastrój, a dzięki zabawnym dialogom także w doskonały humor.

 Były i występy solistów – Michała Malczyka, Oli Małyniak,  Damiana Targowskiego, i grupy wokalnej, śpiewającej przy akompaniamencie nauczyciela muzyki Krzysztofa Boczniewicza, któremu wtórowali utalentowani uczniowie - Olga Plucińska - skrzypce oraz Daniel Kupiński – flet.

Apel uatrakcyjnił występ przedszkolnych "Tygrysków" – zdobywców I miejsca w konkursie kolęd i pastorałek w Szprotawskim Domu Kultury  oraz świąteczny taniec.


63 zakonczenieUczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum na uroczystym apelu podsumowującym pracę w roku szkolnym 2017/2018 zostali nagrodzeni za osiągnięcia w nauce, w sporcie oraz za wzorowe i bardzo dobre zachowanie.
Sukcesy uczniów podziwiali zaproszeni goście: Paweł Chylak – zastępca Burmistrza Szprotawy, Maciej Pachurka, Maciej Siwicki, Stanisław Rosół, Jarosław Zubal – radni miejscy, Wiesław Serafin – Prezes ZNP Oddział w Szprotawie, ks. Przemysław Kasprzak, Urszula Langier – przedstawicielka Banku PKO w Szprotawie, Ilona Burzyńska – przewodnicząca Rady Rodziców, Marta Biernacka – sekretarz RR, Piotr Pawłowski, Anna Poleszczuk, Anita Sztubecka i Anna Wardziak – sołtysi.
Dyrektor szkoły Cecylia Brodzińska odczytała list Ewy Rawy - Lubuskiego Kuratora Oświaty. – Dołączam się do tych życzeń i gratulacji. Okres wakacji to okres zasłużonego wypoczynku po 10 miesiącach ciężkiej pracy. Dziękuję nauczycielom za wiele trudu, za nowe inicjatywy i pomysły, dziękuję rodzicom na czele z Zarządem RR, pracownikom, sponsorom; dziękuję absolwentom za sprawianie nam wielu radości, a przede wszystkim panu Burmistrzowi. Zawsze, a zwłaszcza teraz w trudnym momencie przekształceń, mogliśmy liczyć na pracowników urzędu. Współpraca z takimi osobami to wielka przyjemność – powiedziała w swoim przemówieniu dyrektor.
Głos zabrał również zastępca Burmistrza Szprotawy Paweł Chylak, który pogratulował uczniom i rodzicom wielu sukcesów, a dyrektorowi podziękował za wyniki, sukcesy, liczne imprezy i uroczystości. –Udanej pogody, dobrego wypoczynku i bezpiecznych wakacji – życzył Burmistrz, który jednocześnie zapowiedział długo oczekiwany remont sali gimnastycznej. Słowa serdeczności i podziękowania wraz z bukiem kwiatów otrzymała Cecylia Brodzińska także od Zarządu RR.

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.