Uroczystości szkolne

63 zakonczenieUczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum na uroczystym apelu podsumowującym pracę w roku szkolnym 2017/2018 zostali nagrodzeni za osiągnięcia w nauce, w sporcie oraz za wzorowe i bardzo dobre zachowanie.
Sukcesy uczniów podziwiali zaproszeni goście: Paweł Chylak – zastępca Burmistrza Szprotawy, Maciej Pachurka, Maciej Siwicki, Stanisław Rosół, Jarosław Zubal – radni miejscy, Wiesław Serafin – Prezes ZNP Oddział w Szprotawie, ks. Przemysław Kasprzak, Urszula Langier – przedstawicielka Banku PKO w Szprotawie, Ilona Burzyńska – przewodnicząca Rady Rodziców, Marta Biernacka – sekretarz RR, Piotr Pawłowski, Anna Poleszczuk, Anita Sztubecka i Anna Wardziak – sołtysi.
Dyrektor szkoły Cecylia Brodzińska odczytała list Ewy Rawy - Lubuskiego Kuratora Oświaty. – Dołączam się do tych życzeń i gratulacji. Okres wakacji to okres zasłużonego wypoczynku po 10 miesiącach ciężkiej pracy. Dziękuję nauczycielom za wiele trudu, za nowe inicjatywy i pomysły, dziękuję rodzicom na czele z Zarządem RR, pracownikom, sponsorom; dziękuję absolwentom za sprawianie nam wielu radości, a przede wszystkim panu Burmistrzowi. Zawsze, a zwłaszcza teraz w trudnym momencie przekształceń, mogliśmy liczyć na pracowników urzędu. Współpraca z takimi osobami to wielka przyjemność – powiedziała w swoim przemówieniu dyrektor.
Głos zabrał również zastępca Burmistrza Szprotawy Paweł Chylak, który pogratulował uczniom i rodzicom wielu sukcesów, a dyrektorowi podziękował za wyniki, sukcesy, liczne imprezy i uroczystości. –Udanej pogody, dobrego wypoczynku i bezpiecznych wakacji – życzył Burmistrz, który jednocześnie zapowiedział długo oczekiwany remont sali gimnastycznej. Słowa serdeczności i podziękowania wraz z bukiem kwiatów otrzymała Cecylia Brodzińska także od Zarządu RR.

3 majSpołeczność naszej szkoły uczciła 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Podczas uroczystego apelu przypomniana została geneza i okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Prowadzące uroczystość - Zofia Gembara i Natalia Żmijowska mówiły także o Dniu Flagi – święcie państwowym ustanowionym przez Sejm w 2004 roku. – Flaga jest obok godła naszym najwyższym symbolem narodowym. Symbolem wolnego i niepodległego państwa. Reprezentuje imię Polski poza jej granicami. Łączy Polaków w kraju i za granicą – powiedział jeden z występujących uczniów.
Konstytucji oraz polskim symbolom narodowym poświęcone były także wiersze polskich poetów: Cz. Janczarskiego, A. Słonimskiego i W. Szymborskiej, wzruszające piosenki w wykonaniu uczennic przygotowanych przez nauczyciela muzyki Krzysztofa Boczniewicza oraz inscenizacja. W tak ważnym dniu nie mogło oczywiście zabraknąć „Mazurka Dąbrowskiego”; uczestnicy apelu odśpiewali także hymn Unii Europejskiej.