Uroczystości szkolne

Uczniowie naszej szkoły składają dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. A jak najpiękniej wyrazić słowa wdzięczności? Oczywiście słowami muzyki. Posłuchajcie klasy V a i VII c i Daniela Kupińskiego, którzy przygotowali utwory pod kierunkiem p. Krzysztofa Boczniewicza.

Podobnie jak zakończenie poprzedniego tak i rozpoczęcie nowego roku szkolnego było inne. Zabrakło oficjalnej uroczystości, rodziców oraz zapraszanych co roku gości.
Uczniowie powitali nowy rok szkolny  wraz z wychowawcami w swoich klasach. Pierwszoklasiści spotkali się na boisku szkolnym; ich też odwiedziła dyrektor szkoły Pani Cecylia Brodzińska. Wszyscy starali zachowywać się zgodnie z procedurami obowiązującymi w czasie pandemii, a więc pamiętać o dystansie społecznym, o dezynfekcji rąk oraz maseczkach i przyłbicach.
Obostrzenia związane z pandemią nie wpłynęły jednak na dobry humor uczniów. Chyba po raz pierwszy nie mogli doczekać się rozpoczęcia kolejnego roku nauki. Brakowało im  bowiem szkoły,  nauczycieli, koleżanek i kolegów.
Życzymy sobie, by edukacja w bieżącym roku odbywała się tylko i  wyłącznie w murach szkoły!

Jeden z 1760 sztabów w całej Polsce podczas 28. Finału WOŚP mieścił się w naszej szkole. Były licytacje, kwesty, występy artystyczne i doskonała zabawa.

W tym roku pieniądze zebrane podczas finału zostaną przeznaczone na zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Aby uzyskać na ten cel jak najwięcej środków i przygotować wszystko na najwyższym poziomie, zespół odpowiedzialny za przygotowanie sztabu w Wiechlicach musiał się nieźle napracować. Na długo przed 12 stycznia należało zadbać o wiele rzeczy, począwszy od identyfikatorów, puszek, serduszek, gadżetów, stworzenia listy wolontariuszy, po nawiązanie współpracy z Komendą Policji w Szprotawie w celu przeszkolenia kwestujących. Pracy było co niemiara. Koordynatorem działań była dyrektor szkoły Cecylia Brodzińska oraz rewalidant Raisa Wolańska, która podczas przygotowań nie była jednak osamotniona, bo mogła liczyć na naszych fantastycznych uczniów (złożyli wszystkie puszki i pocięli serduszka), a także na nieocenioną pomoc koleżanek i kolegów z pracy oraz  współpracę ze strony Rady Rodziców.
28. finał rozpoczął się od kwestowania uczniów wraz z towarzyszącymi im nauczycielami po ulicach Wiechlic. Kwestujący oraz osoby, które licytowały przedmioty do południa w hollu szkoły, mogły liczyć na kafejkę orkiestrową, w której znajdowały się różnorodne smakołyki. Tam mógł się najeść każdy, nawet z wybrednym podniebieniem. Atrakcją były też gry i zabawy dla dzieci przygotowane przez SKO (stoiskiem jak zwykle opiekowała się Aleksandra Słabuszewska) oraz kafejka planszowa.

witaj szkolo 2 września odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. Powitało go w naszej szkole 401 uczniów w trzech oddziałach przedszkolnych oraz w 19 oddziałach I – VIII.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Cecylia Brodzińska, która w przemówieniu inaugurującym nowy rok szkolny nawiązała do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Obecni na apelu uczcili minutą ciszy ofiary wojny, a odśpiewaniem hymnu państwowego oddali hołd akcji „Przerwany marsz….”polegającej na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku przerwanego przez wybuch II wojny światowej marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. Zaplanowana na pierwszy dzień szkoły akcja miała być okazją wspólnego przywitania nowego roku szkolnego przez starsze i młodsze pokolenie.

Koniec roku 2019 4Podczas uroczystego apelu podsumowującego rok szkolny 2018/2019 zostały wręczone dyplomy Wzorowego Ucznia, nagrody, stypendia naukowe i sportowe. Wyłoniono najlepszego ucznia oraz najlepszych absolwentów.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu. Po nim głos zabrała Cecylia Brodzińska – dyrektor szkoły, która szczególnie ciepło zwróciła się do absolwentów opuszczających mury naszej placówki. Dyrektor podziękowała uczniom za cały rok nauki, zaangażowanie i pracę nad własnym rozwojem. Słowa wdzięczności skierowała także do nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, sponsorów i instytucji wspierających naszą szkołę, a wreszcie do Mirosława Gąsika - burmistrza Szprotawy oraz do pracowników Wydziału Oświaty i Spraw Obywatelskich. Składając życzenia, dyrektor prosiła o rozwagę oraz o bezpieczeństwo, także w sieci. O bezpieczeństwie mówił również Burmistrz, który podziękował gronu pedagogicznemu oraz rodzicom za ciężką pracę i skierował do nich słowa uznania.