Uroczystości szkolne

witaj szkolo 2 września odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. Powitało go w naszej szkole 401 uczniów w trzech oddziałach przedszkolnych oraz w 19 oddziałach I – VIII.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Cecylia Brodzińska, która w przemówieniu inaugurującym nowy rok szkolny nawiązała do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Obecni na apelu uczcili minutą ciszy ofiary wojny, a odśpiewaniem hymnu państwowego oddali hołd akcji „Przerwany marsz….”polegającej na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku przerwanego przez wybuch II wojny światowej marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. Zaplanowana na pierwszy dzień szkoły akcja miała być okazją wspólnego przywitania nowego roku szkolnego przez starsze i młodsze pokolenie.

Koniec roku 2019 4Podczas uroczystego apelu podsumowującego rok szkolny 2018/2019 zostały wręczone dyplomy Wzorowego Ucznia, nagrody, stypendia naukowe i sportowe. Wyłoniono najlepszego ucznia oraz najlepszych absolwentów.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu. Po nim głos zabrała Cecylia Brodzińska – dyrektor szkoły, która szczególnie ciepło zwróciła się do absolwentów opuszczających mury naszej placówki. Dyrektor podziękowała uczniom za cały rok nauki, zaangażowanie i pracę nad własnym rozwojem. Słowa wdzięczności skierowała także do nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, sponsorów i instytucji wspierających naszą szkołę, a wreszcie do Mirosława Gąsika - burmistrza Szprotawy oraz do pracowników Wydziału Oświaty i Spraw Obywatelskich. Składając życzenia, dyrektor prosiła o rozwagę oraz o bezpieczeństwo, także w sieci. O bezpieczeństwie mówił również Burmistrz, który podziękował gronu pedagogicznemu oraz rodzicom za ciężką pracę i skierował do nich słowa uznania.

Jaselka 2018 25Ostatni w tym roku dzień nauki upłynął w atmosferze świątecznej. W sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel, na którym przedstawiono jasełka. Były też kolędy, życzenia i świąteczny taniec.

Na szkolnej scenie pojawiło się wielu aktorów, którzy fantastycznie wcielili się w role Maryi, Józefa, Trzech Królów, diabełka, aniołów i Heroda. Talentem aktorskim wykazali się uczniowie klasy IV c przygotowani przez wychowawcę Alicję Wolską. Odtwarzając sceny sprzed ponad 2000 lat, przypomnieli  istotę świąt Bożego Narodzenia i wprowadzili w świąteczny nastrój, a dzięki zabawnym dialogom także w doskonały humor.

 Były i występy solistów – Michała Malczyka, Oli Małyniak,  Damiana Targowskiego, i grupy wokalnej, śpiewającej przy akompaniamencie nauczyciela muzyki Krzysztofa Boczniewicza, któremu wtórowali utalentowani uczniowie - Olga Plucińska - skrzypce oraz Daniel Kupiński – flet.

Apel uatrakcyjnił występ przedszkolnych "Tygrysków" – zdobywców I miejsca w konkursie kolęd i pastorałek w Szprotawskim Domu Kultury  oraz świąteczny taniec.


63 zakonczenieUczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum na uroczystym apelu podsumowującym pracę w roku szkolnym 2017/2018 zostali nagrodzeni za osiągnięcia w nauce, w sporcie oraz za wzorowe i bardzo dobre zachowanie.
Sukcesy uczniów podziwiali zaproszeni goście: Paweł Chylak – zastępca Burmistrza Szprotawy, Maciej Pachurka, Maciej Siwicki, Stanisław Rosół, Jarosław Zubal – radni miejscy, Wiesław Serafin – Prezes ZNP Oddział w Szprotawie, ks. Przemysław Kasprzak, Urszula Langier – przedstawicielka Banku PKO w Szprotawie, Ilona Burzyńska – przewodnicząca Rady Rodziców, Marta Biernacka – sekretarz RR, Piotr Pawłowski, Anna Poleszczuk, Anita Sztubecka i Anna Wardziak – sołtysi.
Dyrektor szkoły Cecylia Brodzińska odczytała list Ewy Rawy - Lubuskiego Kuratora Oświaty. – Dołączam się do tych życzeń i gratulacji. Okres wakacji to okres zasłużonego wypoczynku po 10 miesiącach ciężkiej pracy. Dziękuję nauczycielom za wiele trudu, za nowe inicjatywy i pomysły, dziękuję rodzicom na czele z Zarządem RR, pracownikom, sponsorom; dziękuję absolwentom za sprawianie nam wielu radości, a przede wszystkim panu Burmistrzowi. Zawsze, a zwłaszcza teraz w trudnym momencie przekształceń, mogliśmy liczyć na pracowników urzędu. Współpraca z takimi osobami to wielka przyjemność – powiedziała w swoim przemówieniu dyrektor.
Głos zabrał również zastępca Burmistrza Szprotawy Paweł Chylak, który pogratulował uczniom i rodzicom wielu sukcesów, a dyrektorowi podziękował za wyniki, sukcesy, liczne imprezy i uroczystości. –Udanej pogody, dobrego wypoczynku i bezpiecznych wakacji – życzył Burmistrz, który jednocześnie zapowiedział długo oczekiwany remont sali gimnastycznej. Słowa serdeczności i podziękowania wraz z bukiem kwiatów otrzymała Cecylia Brodzińska także od Zarządu RR.

3 majSpołeczność naszej szkoły uczciła 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Podczas uroczystego apelu przypomniana została geneza i okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Prowadzące uroczystość - Zofia Gembara i Natalia Żmijowska mówiły także o Dniu Flagi – święcie państwowym ustanowionym przez Sejm w 2004 roku. – Flaga jest obok godła naszym najwyższym symbolem narodowym. Symbolem wolnego i niepodległego państwa. Reprezentuje imię Polski poza jej granicami. Łączy Polaków w kraju i za granicą – powiedział jeden z występujących uczniów.
Konstytucji oraz polskim symbolom narodowym poświęcone były także wiersze polskich poetów: Cz. Janczarskiego, A. Słonimskiego i W. Szymborskiej, wzruszające piosenki w wykonaniu uczennic przygotowanych przez nauczyciela muzyki Krzysztofa Boczniewicza oraz inscenizacja. W tak ważnym dniu nie mogło oczywiście zabraknąć „Mazurka Dąbrowskiego”; uczestnicy apelu odśpiewali także hymn Unii Europejskiej.

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.