Uroczystości szkolne

3 majSpołeczność naszej szkoły uczciła 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Podczas uroczystego apelu przypomniana została geneza i okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Prowadzące uroczystość - Zofia Gembara i Natalia Żmijowska mówiły także o Dniu Flagi – święcie państwowym ustanowionym przez Sejm w 2004 roku. – Flaga jest obok godła naszym najwyższym symbolem narodowym. Symbolem wolnego i niepodległego państwa. Reprezentuje imię Polski poza jej granicami. Łączy Polaków w kraju i za granicą – powiedział jeden z występujących uczniów.
Konstytucji oraz polskim symbolom narodowym poświęcone były także wiersze polskich poetów: Cz. Janczarskiego, A. Słonimskiego i W. Szymborskiej, wzruszające piosenki w wykonaniu uczennic przygotowanych przez nauczyciela muzyki Krzysztofa Boczniewicza oraz inscenizacja. W tak ważnym dniu nie mogło oczywiście zabraknąć „Mazurka Dąbrowskiego”; uczestnicy apelu odśpiewali także hymn Unii Europejskiej.