Uroczystości szkolne

Koniec roku 2019 4Podczas uroczystego apelu podsumowującego rok szkolny 2018/2019 zostały wręczone dyplomy Wzorowego Ucznia, nagrody, stypendia naukowe i sportowe. Wyłoniono najlepszego ucznia oraz najlepszych absolwentów.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu. Po nim głos zabrała Cecylia Brodzińska – dyrektor szkoły, która szczególnie ciepło zwróciła się do absolwentów opuszczających mury naszej placówki. Dyrektor podziękowała uczniom za cały rok nauki, zaangażowanie i pracę nad własnym rozwojem. Słowa wdzięczności skierowała także do nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, sponsorów i instytucji wspierających naszą szkołę, a wreszcie do Mirosława Gąsika - burmistrza Szprotawy oraz do pracowników Wydziału Oświaty i Spraw Obywatelskich. Składając życzenia, dyrektor prosiła o rozwagę oraz o bezpieczeństwo, także w sieci. O bezpieczeństwie mówił również Burmistrz, który podziękował gronu pedagogicznemu oraz rodzicom za ciężką pracę i skierował do nich słowa uznania.

Podczas apelu nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły przez uczniów klas VIII. Nowi uczniowie wyznaczeni do tej zaszczytnej funkcji złożyli ślubowanie, a po nim Anna Ciołka zaprosiła do obejrzenia prezentacji multimedialnej, w której przypomniała najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w II półroczu, realizowane innowacje i projekty oraz osiągnięcia uczniów. Momentem kulminacyjnym było wręczenie dyplomów Wzorowego Ucznia, nagród za wysokie wyniki w konkursach, stypendiów naukowych (zdobyło ich 18 uczniów) oraz sportowych (19 uczniów). Tytuł Absolwenta Roku w kategorii szkoły podstawowej zdobył Wojciech Lewkowicz; nagrodę tę ufundował Jarosław Zubal – sołtys Dziećmiarowic, tytuł Absolwenta Roku w kategorii gimnazjum - Zuzanna Papaj, która nagrodę w imieniu Marcina Kwaśniewskiego prezesa ZUZ-u odebrała z rąk Burmistrza, a tytuł Najlepszego Ucznia - Hanna Załęska, która najlepiej spisała się w konkursie “Nauka jest moją pasją”. Fundatorem tej ostatniej nagrody była Rada Rodziców, która zasponsorowała stypendium oraz dyrektor szkoły – fundator nagrody książkowej.

Miłym akcentem bylo odegranie na zakończenie apelu hymnu Unii Europejskiej przez zaproszonych gości oraz rodziców. Kierowani przez Juliana Roszaka – ucznia kl. VII - wykonali oni tzw. fortepian dłoni, utwór zaprezentowany po raz pierwszy podczas obchodów 30. rocznicy I wolnych wyborów w Polsce.

Po ogłoszeniach przekazanych przez wicedyrektora Ewę Dudek uczniowie opuścili szkolne mury, by wyruszyć na spotkanie z wakacyjną przygodą.