Uroczystości szkolne

witaj szkolo 2 września odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. Powitało go w naszej szkole 401 uczniów w trzech oddziałach przedszkolnych oraz w 19 oddziałach I – VIII.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Cecylia Brodzińska, która w przemówieniu inaugurującym nowy rok szkolny nawiązała do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Obecni na apelu uczcili minutą ciszy ofiary wojny, a odśpiewaniem hymnu państwowego oddali hołd akcji „Przerwany marsz….”polegającej na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku przerwanego przez wybuch II wojny światowej marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. Zaplanowana na pierwszy dzień szkoły akcja miała być okazją wspólnego przywitania nowego roku szkolnego przez starsze i młodsze pokolenie.

 

 

Dyrektor serdecznie powitała uczestniczących w uroczystości gości: Romana Śliiwińskiego - członka Zarządu Powiatu Żagańskiego, Andrzeja Stambulskiego – Przewodniczącego Rady Miasta, Dorotę Grzeszczak – Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Obywatelskich, radnych powiatu, radnych gminy, księży, sołtysów, przewodniczącą i wiceprzewodniczącą RR oraz przedstawicieli Nadleśnictwa Szprotawa. Z wyrazami szacunku zwróciła się także do przedstawicieli wojennego pokolenia oraz do Krzysztofa Burzyńskiego, który szczególnie mocno pielęgnuje na terenie naszej gminy pamięć historyczną. Słowa serdeczności popłynęły do dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniów klas I oraz uczniów przybyłych z innych szkół i miejscowości. - Czujcie się w naszej szkole dobrze i bezpiecznie – powiedziała dyrektor. Cecylia Brodzińska przekazała życzenia udanego roku szkolnego zarówno od siebie, jak i od Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz od Kurator Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim Ewy Rawy. Przemówienie zakończyła słowami: - Rok szkolny 2019/20120 uważam za otwarty.

O remontach dokonanych w czasie wakacji, przeniesieniu biblioteki w celu umożliwienia korzystania z poszerzonego zbioru poinformowała Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Obywatelskich. Dorota Grzeszczak zwróciła się także do uczniów, którym życzyła, by szkoła była miejscem rozwijania pasji i zainteresowań uczniów i dodała: - Udanego roku szkolnego. Niech nowy rok będzie rokiem sukcesu na miarę własnych możliwości.

Podczas apelu rozpoczynającego nowy rok szkolny nie mogło zabraknąć momentu docenienia tych, którzy na co dzień służą pomocą. Dyrektor wręczyła dyplomy „Przyjaciel Szkoły”, dziękując jednocześnie za wszelkie wsparcie, a po odśpiewaniu pieśni szkoły i zapoznaniu z informacjami przedstawionymi przez wicedyrektor Ewę Dudek wypoczęci, zrelaksowani i uśmiechnięci uczniowie udali się do klas na spotkanie z dawno niewidzianymi wychowawcami.

Oby ten rok dla każdego był  pomyślny i udany!

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.