Uroczystości szkolne

63 zakonczenieUczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum na uroczystym apelu podsumowującym pracę w roku szkolnym 2017/2018 zostali nagrodzeni za osiągnięcia w nauce, w sporcie oraz za wzorowe i bardzo dobre zachowanie.
Sukcesy uczniów podziwiali zaproszeni goście: Paweł Chylak – zastępca Burmistrza Szprotawy, Maciej Pachurka, Maciej Siwicki, Stanisław Rosół, Jarosław Zubal – radni miejscy, Wiesław Serafin – Prezes ZNP Oddział w Szprotawie, ks. Przemysław Kasprzak, Urszula Langier – przedstawicielka Banku PKO w Szprotawie, Ilona Burzyńska – przewodnicząca Rady Rodziców, Marta Biernacka – sekretarz RR, Piotr Pawłowski, Anna Poleszczuk, Anita Sztubecka i Anna Wardziak – sołtysi.
Dyrektor szkoły Cecylia Brodzińska odczytała list Ewy Rawy - Lubuskiego Kuratora Oświaty. – Dołączam się do tych życzeń i gratulacji. Okres wakacji to okres zasłużonego wypoczynku po 10 miesiącach ciężkiej pracy. Dziękuję nauczycielom za wiele trudu, za nowe inicjatywy i pomysły, dziękuję rodzicom na czele z Zarządem RR, pracownikom, sponsorom; dziękuję absolwentom za sprawianie nam wielu radości, a przede wszystkim panu Burmistrzowi. Zawsze, a zwłaszcza teraz w trudnym momencie przekształceń, mogliśmy liczyć na pracowników urzędu. Współpraca z takimi osobami to wielka przyjemność – powiedziała w swoim przemówieniu dyrektor.
Głos zabrał również zastępca Burmistrza Szprotawy Paweł Chylak, który pogratulował uczniom i rodzicom wielu sukcesów, a dyrektorowi podziękował za wyniki, sukcesy, liczne imprezy i uroczystości. –Udanej pogody, dobrego wypoczynku i bezpiecznych wakacji – życzył Burmistrz, który jednocześnie zapowiedział długo oczekiwany remont sali gimnastycznej. Słowa serdeczności i podziękowania wraz z bukiem kwiatów otrzymała Cecylia Brodzińska także od Zarządu RR.

Zarówno w klasach I – III jak i starszych zostały przypomniane w formie prezentacji multimedialnej najważniejsze wydarzenia, akcje oraz innowacje realizowane w bieżącym roku szkolnym.
Kulminacyjnym punktem apelu było wręczenie dyplomów wzorowego ucznia dla tych, którzy zdobyli średnią co najmniej 4,75 oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Dyplomy i nagrody otrzymali najlepsi czytelnicy, uczniowie ze stuprocentową frekwencją, najsystematyczniej oszczędzający, klasa z najwyższym wskaźnikiem frekwencji, uczniowie należący do Zarządu Samorządu Uczniowskiego; wręczone zostały stypendia naukowe i sportowe. Jak co roku, ogromne emocje wzbudził konkurs na „Najlepszego Ucznia”. W tym roku tytuł ten, który jest tradycją szkoły podstawowej, otrzymała Hanna Załęska; w gimnazjum absolwentem Roku została Katarzyna Starzyńska.
Po wręczeniu wszystkich nagród głos zabrali absolwenci. – W tym szczególnym momencie chcielibyśmy podziękować dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły za trzyletnią współpracę. Chcemy skorzystać z waszych bezcennych wskazówek, aby być uczciwymi i dobrymi ludźmi oraz podążać przez ten trudny świat z pasją i pomysłem na siebie – powiedziała trzecioklasistka Kamila Polańska.
Apel zakończył się ślubowaniem absolwentów, którzy przyrzekali wykorzystać wiedzę i umiejętności zdobyte w szkole, propagować zasady tolerancji i szacunku dla poglądów innych ludzi, postępować zgodnie z obowiązującymi zasadami moralnymi, obyczajowymi i prawnymi, uczestniczyć aktywnie w życiu swojego środowiska, nie plamić honoru rodziny, szkoły i ojczyzny.

W radosnej atmosferze i z uśmiechem na twarzy pożegnaliśmy kolejny rok szkolny!