Wycieczki

12.12.2019 r. klasa IVa i Vb oraz uczniowie z klasy VIc, VId ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach pojechali na wycieczkę do Zielonej Góry. Podróż trwała niecałą godzinę. Uczniowie obejrzeli w Teatrze Lubuskim spektakl, pt: „Wyprawa”. Chodzi tu o wyprawę w kosmos po cudowne kwiaty. Miejsce to inspirowało wielu. Claude Debussy opisał go muzycznie w legendarnym „Clair de Lune”, a francuski pionier kina Georges Méliès w swoim filmie z 1902 oprowadził nas po jego świetlistych ścieżkach. Tak, to on – Księżyc. Patrzymy na niego często. On, swoimi jasnymi oczami spogląda również w naszą stronę. Niektórzy widzą jego uśmiech. Do niektórych puszcza oko. Przynosi kojący sen. Na księżycu znalazła się dwójka takich, którzy znali tę drogę. Renifer Ojo i Elf Toto. Jeden ostrożny, drugi niesforny – dlatego razem stworzyli niezłą parę. Niezwykłe przygody w tanecznym rytmie, z nutkami śpiewu i z pełnym plecakiem śmiechu wprowadziło nas we wspaniały nastrój. Udało nam się zobaczyć Księżycowe Kwiaty Zgody. Mogliśmy sobie pomarzyć.

Zajęcia rozwijające zainteresowania turystyczne organizowane są w naszej szkole od września tego roku;  prowadzi je R. Wolańska. Grupa uczniów w niedzielę 24 listopada wzięła aktywny udział w akcji „Polska - zobacz więcej – weekend za pół ceny” przygotowanej przez Polską Organizacją Turystyczną. Dzięki tej kampanii grupa odkrywała piękno naszego kraju po  bardzo korzystnych i przystępnych cenach. Podróżując pociągiem do Wrocławia oraz miejską komunikacją,  zwiedziliśmy Ostrów Tumski, Rynek z ratuszem, gdzie obecnie jest Jarmark Bożonarodzeniowy, Hydropolis – Centrum Wiedzy o Wodzie, Escape Room – Kraina Czarów, w którym trzeba było rozwiązywać wiele ciekawych łamigłówek w ciągu godziny, przejechaliśmy kolejką gondolową Polinka.  Wracaliśmy do domu bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi, bo przeżyliśmy wiele pięknych chwil!

Wycieczka Boleslawiec 041Uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej mieli przyjemność brać udział w wycieczce, która przybliżyła im miejsca pracy i zawody wykonywane w manufakturze ceramiki oraz w wojsku. Wycieczka została zorganizowana przez pana K. Zdebelaka wraz z wychowawcami klas VII - panią Beatą Bartkowiak, Aleksandrą Słabuszewską i panem Stanisławem Rosołem.

Młodzież dowiedziała się, jak wygląda praca w manufakturze ceramiki w Bolesławcu. Uczniowie mogli obserwować proces wytwarzania ceramiki, w jaki sposób formowane są naczynia, z jakich narzędzi korzystają rzemieślnicy. Przewodniczka przybliżyła dzieciom historię ceramiki i manufaktury oraz opowiedziała, w jaki sposób pracują osoby w niej zatrudnione i ile ich jest,  jakie trzeba mieć kwalifikacje, jak wygląda dystrybucja przygotowanych produktów oraz  jak przebiega proces malowania i wypalania naczyń. Opowiadanie o tych tajnikach było połączone ze spacerem po halach produkcyjnych. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, łączące praktyczną wiedzę z teorią. Uczniowie byli zachwyceni pięknymi ręcznie wykonanymi produktami. Część uczniów postanowiła też zakupić pamiątkowe rzeczy wykonane w manufakturze.

pga5Już po raz piąty został w naszej szkole zorganizowany wyjazd na Poznań Game Arena (PGA). Wzięło w nim udział 59 uczniów, którymi opiekowali się: kierownik wycieczki – p. Krzysztof Zdebelak oraz nauczycielki: p. Beata Adamczyk, p. Agnieszka Giedrys, p. Gabriela Laudacka i p. Donata Stępień.
Impreza, jak co roku, przyciągnęła wielu miłośników i fanów gier, nie tylko komputerowych, ale także na konsolę, planszowych i karcianych. Podczas zwiedzania wielu stoisk, rozlokowanych w licznych halach, można było podziwiać najnowsze produkcje oraz sprzęt, który swoją mocą przyprawiał o zawrót głowy.
Na PGA nie mogło zabraknąć jednej z najbardziej wyczekiwanych gier na rynku.To  Cyberpunk 2077. Choć do jego premiery pozostało jeszcze ponad pół roku, już teraz rozgrzewa wyobraźnię graczy na całym świecie. Co więcej, tylko na Poznań Game Arena można było go zobaczyć w polskiej wersji językowej.

Klasa V a wraz z wychowawcą p. T Włodarczykiem i opiekunami p. I. Roszak i p. M. Włodarczyk rozpoczęła kolejny sezon wycieczkowy wyjazdem 10 września 2019 r. do „Leśnej Stadniny” w Krzywczycach.

Konie 2019 60Każde dziecko miało możliwość skorzystania z największej atrakcji wycieczki, jaką była przejażdżka na koniu. Niektórzy po raz pierwszy siedzieli w siodle. Już samo wejście na konia sprawiało nie lada wyzwanie. Wspólnie także piekliśmy kiełbaski na ognisku, które ze smakiem spałaszowaliśmy. Wysłuchaliśmy również ciekawych opowieści właściciela stadniny na temat postępowania z końmi oraz zachowania się w ich pobliżu. Kolejną atrakcją były przejażdżki bryczką po lesie. Wielką radością było także przebywanie na łonie natury i oglądanie kóz, gęsi i pawi. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek. Warto dodać, że pogoda była wręcz wymarzona na taki wyjazd.

To była wspaniała wycieczka i wielka przygoda. Było super