0 a wakacje juz tuz

18 czerwca uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią Danutą Irek wybrali się do wsi Wiechlice na spotkanie zorganizowane przez rodziców. Wszyscy uczestnicy wspominali kończący się właśnie pierwszy etap edukacyjny.  Spotkanie uatrakcyjniały zabawy ze śpiewem i tańcami, wspaniały dmuchany zamek, niesamowita bitwa na balony wodne oraz gry i zabawy ruchowe. Zmęczeni i roześmiani uczniowie chętnie zasiedli do wspólnego poczęstunku, którym były pieczone przez rodziców kiełbaski i ciasta. Nie zabrakło też rozmów i wspomnień o najciekawszych wydarzeniach minionych trzech lat. Czas upłynął nam miło i radośnie, chociaż niektórym zakręciła się też łezka w oku. Wszyscy chcemy podziękować rodzicom za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy plenerowej.

IMAG0716W środę na zaproszenie Bory – jednego z uczniów klasy -  oraz jego mamy szóstoklasiści  spędzili wspaniały dzień w Wiechlicach.

Najpierw złożyli gospodarzowi życzenia z okazji urodzin i wręczyli prezenty. Największym zaskoczeniem był tort przygotowany przez  wychowawczynię p. Gabrielą Laudacką.  Po zjedzeniu słodkości uczestnicy wycieczki ruszyli do zabawy. Nie zapomnieli o projekcie „A ty mi śpiewaj i graj”. Piosenki śpiewali przy akompaniamencie Kaliny i Julka. A po przepysznych hot dogach był też czas na tańce.

O tym, że było super, niech świadczą dołączone zdjęcia i filmiki.

P100084112 czerwca 2018 r. przedstawiciele kl. VII szkoły podstawowej i kl. II gimnazjum naszej szkoły wraz z nauczycielem M. Siwickim spotkali się w Zielonej Górze z Senatorem RP Waldemarem Sługockim. W trakcie ponadpółtoragodzinnego spotkania lubuski parlamentarzysta zdradził uczniom swoją drogę kariery zawodowej i politycznej. Zwrócił uwagę na potrzebę bycia konsekwentnym w tym, co się robi oraz na zdobycie dobrego wykształcenia. Wykształcenie wg Senatora W. Sługockiego to fundament do późniejszej wszelkiej świadomej działalności każdego z nas. Wizyta to również interesująca lekcja dotycząca działalności polskiego parlamentu. Uczniowie w trakcie spotkania, mimo wcześniejszych obaw, swobodnie rozmawiali z przedstawicielem Senatu, kierowali pytania i wykazali się dużą kulturą osobistą. Ale ze spotkania wyszli zadowoleni nie tylko oni. Także senator był bardzo dumny, że w Lubuskiem jest taka młodzież. Możliwe, że w przyszłym roku szkolnym  spotkają się ponownie, ale już w Warszawie... Wyjazd do Zielonej Góry nie miałby miejsca, gdyby nie finansowe wsparcie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach, za co uczestnicy wyjazdu serdecznie dziękują.

wedka1Miłośnicy wędkarstwa i obcowania z naturą ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach wykazali się niecodzienną inicjatywą. W  porozumieniu i przy współpracy z władzami Koła Wędkarskiego nr1 w Szprotawie przeprowadzili akcję ekologiczną polegającą na zebraniu i posprzątaniu śmieci  z brzegów łowiska specjalnego zalewu Bobru i przyległego parku miejskiego. Akcją  kierował, oprócz opiekuna, Prezes koła Pan Stanisław Kuziów , który wręczył młodym adeptom wędkarstwa  legitymacje członkowskie, karty wędkarskie i aktualnie obowiązujące regulaminy amatorskiego połowu dla członków PZW. Warto nadmienić, że wszyscy uczestnicy są już członkami Polskiego Związku Wędkarskiego,  w związku z czym przeprowadzono również  ciekawą pogadankę na temat przepisów prawa, regulaminu PZW oraz przede wszystkim etycznego zachowania się nad wodą. Akcja została połączona  z wędkowaniem na zalewie oraz wspólnym ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami. W drugiej części owocnego dnia uczniowie z Wiechlic przeszli wraz z opiekunem do znajdującego się nieopodal  Szprotawskiego Klubu Kajakowego i wraz zk ierownikiem Jakubem Boryną zwodowali kajaki na nowo powstałym szlaku kajakowym na rzece Szprotawie.

skokoloco2128 maja 2018 roku klasy IVb i VIb  uczestniczyły w wyciecze do Zielonej Góry, gdzie  główną atrakcją wyjazdu był Park Trampolin „Skokoloco. Jest to coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej. Opiekunkami były pani Nina Wachowska, pani Raisa Wolańska oraz pani Irena Boczniewicz. O godzinie 10.00 profesjonalni instruktorzy przeprowadzili krótką rozgrzewkę, by uczniowie uniknęli kontuzji podczas skakania. Zapoznali również uczestników z regulaminem sali oraz zasadami bezpieczeństwa. Następnie pod ich czujnym okiem rozpoczęła się świetna zabawa.