Wycieczki

20190206 113644W środę, 6 lutego, uczennice: Natalia Żmijowska, Hanna Załęska i Zuzanna Papaj wraz z opiekunem samorządu szkolnego p. Gabrielą Laudacką, reprezentowały naszą szkołę na VIII Sejmiku Dziecięcym, który odbył się w Sali kolumnowej Urzędu Miasta w Szprotawie.

Zaproszonych gości powitał sam Król Maciuś I ze swoim dworem. Następnie marszałek sejmu rozpoczął obrady. Wzięło w nich udział 10 placówek szkolnych i przedszkolnych. Przedstawiciele każdej z nich zaprezentowali pomysły, które mają przyczynić się do tego, aby Szprotawa była gminą przyjazną dzieciom, rodzicom i seniorom. Głos zabrał również zastępca przewodniczącego Rady Miasta p. Andrzej Skawiński, burmistrz Szprotawy p. Mirosław Gąsik oraz dyrektor SP 1 w Szprotawie p. Jadwiga Zarzeczna-Rosół.

IMG 20181212 135427W środę 12 grudnia br. uczniowie klasy VII a, VII b i VI c wzięli udział w wycieczce. Najpierw obejrzeli film twórców "Hobbita" i "Władcy Pierścieni" pt. „Zabójcze maszyny”. Był to wspaniały przykład odwagi, przyjaźni i oddania. Następnie udali się do Skokoloco, gdzie pod opieką animatora aktywnie spędzili czas, bawiąc się i ćwicząc na trampolinach. Dzień był naprawdę udany, a uczniowie zadowoleni. Z piosenką na ustach wrócili do Wiechlic.

IMG 20181210 WA0009W piątek SKO -wicze z naszej szkoły wraz z opiekunami panią A. Słabuszewską i panią E. Domiszewską wybrali się na Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza w Poznaniu. Po raz kolejny na zaproszenie PKO BP SA Regionalnego Oddziału Detalicznego w Poznaniu, który sfinansował bilety na seans filmowy oraz część kosztów dojazdu, nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć wspaniały film skierowany do młodych odbiorców sztuki filmowej. Na wielkim ekranie w Multikinie 51 oglądaliśmy film pod tytułem „ Monky”, wyreżyserowany przez M. Blom.

„Monky” to film opowiadających historię pewnej rodziny, która musiała zmierzyć się ze śmiercią dziecka. Ten trudny temat został przedstawiony w sposób bardzo delikatny i zarazem poruszający. Mogliśmy obserwować, jak z upływem czasu zmienia się sposób oczuwania, jak poszczególni członkowie rodziny radzą sobie ze stratą, jak dorastają do tego, aby zaakceptować nieobecność ukochanej osoby. SKO-wicze byli zachwyceni sposobem przedstawienia tak trudnego tematu, niejednemu z widzów w oku zakręciła się łza.

46367085 2235439113448316 993705976022433792 n16 listopada br. nasi czwartoklasiści z klas IVa i IVc, a także część uczniów z klas piątych wraz z wychowawcami panią Alicja Wolską i panią Danutą Irek byli na wycieczce w Zielonej Górze. Podczas wycieczki uczniowie uczestniczyli w zajęciach interaktywnych w Centrum Przyrodniczym. Mogli samodzielnie wykonywać eksperymenty i doświadczenia pod opieką pracowników centrum. W Planetarium Wenus zobaczyli seans „Podróż do miliarda gwiazd”, gdzie w ciekawy sposób poznali odpowiedzi na zagadnienia związane z kosmosem. Będąc z wizytą w Palmiarni, mogli podziwiać roślinność tropikalną, akwaria z rybami i żółwiami. Był też spacer po centrum Zielonej Góry, gdzie można było zobaczyć zielonogórskie bachusiki, którym uczniowie chętnie robili zdjęcia, pewnie dlatego, że jeszcze tam wrócą.

46492566 553405241801713 583693232416751616 nCzłonkowie innowacji pedagogicznej „W medialnym świecie – medialny uczeń” odwiedzili Radio Zachód oraz redakcję „Gazety Lubuskiej”. Wszystko po to, by poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć kolejne cenne doświadczenia.

Wycieczka, w której wzięła udział grupa dziennikarska z naszej szkoły, miała walor edukacyjny. Najpierw uczniowie wraz z opiekunem Anną Ciołką zawitali do Radia Zachód. Na grupę czekał przewodnik, który oprowadził gimnazjalistów i szóstoklasistów po budynku. Uczestnicy wycieczki byli pod ogromnym wrażeniem profesjonalnego sprzętu oraz liczby różnorodnych mikrofonów. Uczniowie zajrzeli do niemal wszystkich miejsc, poznali specyfikę pracy dziennikarza radiowego, a w końcu sami spróbowali swoich sił. Chętni w studiu radiowym mogli nagrać swoje głosy, a później je odsłuchać i sprawdzić dykcję. Wielką niespodzianką była rozmowa na żywo Julii Nowodworskiej i Pawła Maja, którzy mimo tremy i dreszczyku emocji nie zapomnieli o szkole. Przesłali pozdrowienia dla dyrekcji, koleżanek i kolegów oraz członków swoich rodzin.

Kolejną atrakcją była wizyta w redakcji „Gazety Lubuskiej”. Dziennikarze oprowadzili grupę po różnych działach, opowiedzieli o zwyczajnym dniu dziennikarza, którego praca nierzadko kończy się wieczorem, źródłach informacji, składzie gazety, o wadach i zaletach zawodu oraz o cechach niezbędnych do wykonywania tej profesji. Grupa miała możliwość spotkania redaktor naczelną, a nawet samego prezesa. Uczniowie byli pod wrażeniem współpracy między dziennikarzami pracującymi nie tylko w redakcji tej gazety, ale także innych gazet, szybkości redagowania artykułów i pasji, z jaką dziennikarze podchodzą do swojego zawodu.