Wycieczki

IMG 20181210 WA0009W piątek SKO -wicze z naszej szkoły wraz z opiekunami panią A. Słabuszewską i panią E. Domiszewską wybrali się na Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza w Poznaniu. Po raz kolejny na zaproszenie PKO BP SA Regionalnego Oddziału Detalicznego w Poznaniu, który sfinansował bilety na seans filmowy oraz część kosztów dojazdu, nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć wspaniały film skierowany do młodych odbiorców sztuki filmowej. Na wielkim ekranie w Multikinie 51 oglądaliśmy film pod tytułem „ Monky”, wyreżyserowany przez M. Blom.

„Monky” to film opowiadających historię pewnej rodziny, która musiała zmierzyć się ze śmiercią dziecka. Ten trudny temat został przedstawiony w sposób bardzo delikatny i zarazem poruszający. Mogliśmy obserwować, jak z upływem czasu zmienia się sposób oczuwania, jak poszczególni członkowie rodziny radzą sobie ze stratą, jak dorastają do tego, aby zaakceptować nieobecność ukochanej osoby. SKO-wicze byli zachwyceni sposobem przedstawienia tak trudnego tematu, niejednemu z widzów w oku zakręciła się łza.

Ciekawym elementem naszego seansu było to, że na sali razem z nami przebywali członkowie jury, którzy oceniali ten film. Mieliśmy okazję  poznać ich i dowiedzieć się, w jakich kategoriach będą przyznawali punkty. Dodatkowym niespotykanym elementem była obecność lektora, który tłumaczył dialogi szwedzkie a vista .

Z pewnością wizyta na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza zostanie nam na długo w pamięci.