Wycieczki

Spotkania z kultura 45W ramach projektu „Strefa Kultury” uczniowie naszej szkoły wraz z kolegami i koleżankami z filii wybrali się na wycieczkę do Teatru Wielkiego w Poznaniu, by obejrzeć musical pt.„Skrzypek na dachu”. Poznali też architekturę miasta i odwiedzili muzea.
Z wycieczki zorganizowanej w ramach projektu TPD skorzystało 45 uczniów. Pod opieką nauczycieli: Haliny Kanyi – Mainy, Anny Ciołki, Wiolety Wójtowicz – Sekuły i Zofii Wilczyńskiej wycieczkowicze odwiedzili Muzeum Narodowe w Poznaniu, gdzie mieli możliwość zobaczyć obrazy zarówno polskich wybitnych malarzy, m.in. Chełmońskiego, Kossaka, Malczewskiego, jak i malarzy formatu światowego, choćby samego Claude Moneta. Muzeum Sztuki Użytkowej zachwyciło z kolei przepięknymi eksponatami, których w tym miejscu udało się zgromadzić 11 tysięcy. Były to tkaniny, meble, szkło, srebro, które zostały wystawione w układzie chronologicznym od średniowiecza do współczesności. Na Starym Rynku zaś uczniowie nie tylko zaspokoili głód i pragnienie, ale także napawali się urokliwymi fontannami, misternie zdobionymi kamieniczkami, monumentalnymi gmachami uniwersytetów i wyższych uczelni.

Kulminacyjnym punktem programu była wizyta w Teatrze Wielkim im. S. Moniuszki w Poznaniu, gdzie uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli musical „Skrzypek na dachu”. Przedstawienie pełne humoru, ale i mądrości życiowych oraz refleksji wywarło na wszystkich uczestnikach ogromne wrażeni; nawet na tych najmłodszych. Nie obyło się bez łez wzruszenia. I trudno się dziwić, bo spektakl skończył się owacjami na stojąco, a aplauz trwał wiele minut.
Mimo późnej pory powrotu do domów i zmęczenia, zwłaszcza opiekunów, przeżycia i wrażenia były niezapomniane i na pewno na długo zostaną w sercach i pamięci uczestników tej niecodziennej wycieczki. Było fantastycznie!