Spotkania z kultura 28

Od 16 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach oraz w filiach w Lesznie Górnym, Siecieborzycach i Długiem w ramach programu „Bank Dziecięcych Uśmiechów” Fundacji Banku Zachodniego WBK realizowany jest projekt „Strefa Kultury”. Jego koordynatorem jest Prezes TPD Oddział Gminny w Szprotawie Cecylia Brodzińska, a głównym celem wdrażanie dzieci i młodzieży do uczestnictwa w życiu kulturalnym, obcowanie z kulturą na żywo, poszerzanie kompetencji kulturowych i społecznych. W tym celu uczniowie skorzystali już z wyjazdu do Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu, gdzie obejrzeli musical „Skrzypek na dachu”, odwiedzili muzea oraz poznali architekturę miasta. W ramach projektu odwiedzą Bibliotekę Miejską w Szprotawie, a podczas dodatkowych zajęć nauczą się pełniej odbierać dzieła literackie i uwrażliwią się na piękno literatury, opery i teatru. Zakończenie projektu przewidziane jest na 21 czerwca br., na którym nastąpi rozstrzygnięcie konkursu literackiego („To poruszyło moje serce” – list do kolegi/koleżanki) i plastycznego („Najpiękniejsza scena musicalu”) oraz odbędzie się wręczenie nagród z udziałem zaproszonych gości, fundatorów i darczyńców. Sponsorom serdecznie dziękujemy.

Są nimi: Brzeźniak Maciej, Budzińska Katarzyna, Grono Bartłomiej, Lewkowicz Paweł, Matuszewski Szymon, Rosół Stanisław, Śliwiński Roman, Tomczyk Zbigniew, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Gminny w Szprotawie, Zubal Jarosław, ZUZ Poznań.