Wycieczki

wedka1Miłośnicy wędkarstwa i obcowania z naturą ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach wykazali się niecodzienną inicjatywą. W  porozumieniu i przy współpracy z władzami Koła Wędkarskiego nr1 w Szprotawie przeprowadzili akcję ekologiczną polegającą na zebraniu i posprzątaniu śmieci  z brzegów łowiska specjalnego zalewu Bobru i przyległego parku miejskiego. Akcją  kierował, oprócz opiekuna, Prezes koła Pan Stanisław Kuziów , który wręczył młodym adeptom wędkarstwa  legitymacje członkowskie, karty wędkarskie i aktualnie obowiązujące regulaminy amatorskiego połowu dla członków PZW. Warto nadmienić, że wszyscy uczestnicy są już członkami Polskiego Związku Wędkarskiego,  w związku z czym przeprowadzono również  ciekawą pogadankę na temat przepisów prawa, regulaminu PZW oraz przede wszystkim etycznego zachowania się nad wodą. Akcja została połączona  z wędkowaniem na zalewie oraz wspólnym ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami. W drugiej części owocnego dnia uczniowie z Wiechlic przeszli wraz z opiekunem do znajdującego się nieopodal  Szprotawskiego Klubu Kajakowego i wraz zk ierownikiem Jakubem Boryną zwodowali kajaki na nowo powstałym szlaku kajakowym na rzece Szprotawie.

Wycieczka krętą i niezwykle urokliwą rzeczką  naszego miasta wyposażoną ostatnio w nowe przystanie kajakowe i śniadaniska  na brzegach, dostarczyła sporej dawki pozytywnych emocji dla młodzieży ceniącej połączenie aktywnego wypoczynku z obcowaniem z naturą.

W spływie oraz akcji ekologiczno - wędkarskiej uczestniczyli: Marcin Chomiak, Ernest Skowron, Hubert Malicki, Kacper Kijewski , Sebastian Zgierski i Janek Urban.

Opiekunowie i organizatorzy:

Stanisław Kuziów    Koło  PZW nr 1 w Szprotawie

Jakub Boryna          Szprotawskie Towarzystwo Kajakowe

Piotr Zapolski          Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wiechlicach