Wycieczki

P100084112 czerwca 2018 r. przedstawiciele kl. VII szkoły podstawowej i kl. II gimnazjum naszej szkoły wraz z nauczycielem M. Siwickim spotkali się w Zielonej Górze z Senatorem RP Waldemarem Sługockim. W trakcie ponadpółtoragodzinnego spotkania lubuski parlamentarzysta zdradził uczniom swoją drogę kariery zawodowej i politycznej. Zwrócił uwagę na potrzebę bycia konsekwentnym w tym, co się robi oraz na zdobycie dobrego wykształcenia. Wykształcenie wg Senatora W. Sługockiego to fundament do późniejszej wszelkiej świadomej działalności każdego z nas. Wizyta to również interesująca lekcja dotycząca działalności polskiego parlamentu. Uczniowie w trakcie spotkania, mimo wcześniejszych obaw, swobodnie rozmawiali z przedstawicielem Senatu, kierowali pytania i wykazali się dużą kulturą osobistą. Ale ze spotkania wyszli zadowoleni nie tylko oni. Także senator był bardzo dumny, że w Lubuskiem jest taka młodzież. Możliwe, że w przyszłym roku szkolnym  spotkają się ponownie, ale już w Warszawie... Wyjazd do Zielonej Góry nie miałby miejsca, gdyby nie finansowe wsparcie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach, za co uczestnicy wyjazdu serdecznie dziękują.