Przedszkole

salatka31„Zapukała raz marchewka do przedszkola…”

Grupa „Motylków” i „Tygrysków” zaprosiła marchewkę i jej towarzyszy do przedszkola. Tym samym rozpoczął się tydzień pod hasłem „Warzywa znane i lubiane”. Sale przedszkolne zamieniły się niemalże w stragany warzywne. Dzieci przyniosły prawie wszystkie rodzaje warzyw – te znane i nieznane, lubiane i nielubiane, czerwone i zielone, bordowe i brązowe, okrągłe i podłużne, twarde i miękkie, liściaste i kanciaste – małe i duże….. Można tak wymieniać bez końca – było ich naprawdę bardzo dużo.

Dzieci przyglądały się zgromadzonym okazom bardzo dokładnie. Poznawały ich smak, zapach, kształt, wielkość oraz przeznaczenie. Bawiły się nimi na różne sposoby, obrysowywały ich kształty, sklejały pomarańczowe kartoniki. W taki sposób powstała dynia. Doklejały też oczy, buźki, tworzyły warzywne ludziki, które utworzyły „Warzywolandię”. Dzieci opowiadały, gdzie można uprawiać warzywa; najczęściej wymieniały ogródek babci i dziadka. Drodzy Dziadkowie! Nie likwidujcie ogródków! W Was cała nadzieja, że dzieci będą się zdrowo odżywiały.

12 października przedszkolaki z grupy „Motylki” i „Tygryski” przygotowały pyszną sałatkę warzywną. Cierpliwie kroiły warzywa na drobne cząsteczki, wykazując się przy tym dużą cierpliwością i pracowitością. Ostrożnie i bezpiecznie posługiwały się nożem i plastikowym, i z ząbkami. Mieszały pokrojone warzywa, przyprawiały, próbowały i jeszcze raz doprawiały. Sałatka musiała smakować jak u mamy. Przy okazji wymieniały między sobą wrażenia z wykonywanej pracy. Radości było co niemiara.

Pani dyrektor Cecylia Brodzińska sprawiła dzieciom miłą niespodziankę. Przyszła zobaczyć, dlaczego jest tak gwarno w stołówce? Zobaczyła radosne dzieci, które z wielkim zaangażowaniem i zapałem wykonywały swoje zadania. Podziwiała pracę dzieci i cieszyła się, że tak świetnie sobie radzą z krojeniem warzyw. Jak zawsze Pani dyrektor obdzieliła przedszkolaków cukierkami.

Sałatki było tak dużo, że można było nią poczęstować nie tylko Panią dyrektor, ale również innych pracowników szkoły: Panią sekretarkę, Panie sprzątające, Panią higienistkę, Panów woźnych, Panie kucharki i wielu innych, wyrażając tym samym swoją wdzięczność za troskę. Dzieci koniecznie chciały podzielić się swoją sałatką również z rodzicami, resztę więc zaniosły domu.

Szczególne podziękowania należą się Mamom, które pomagały w przygotowaniu sałatki. Świetnie przygotowały dzieciom stanowiska pracy i przyczyniły się do tego, że sałatka wszystkim bardzo smakowała. Jesteśmy umówieni na następny raz. DZIĘKUJEMY! Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę pt.: „Idą witaminki”.

Jak było i co się działo u „Motylków” i „Tygrysków’, zobaczcie sami.    

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.