Co u nas słychać

global7Przedszkolaki z grupy pani Mirabelli Hołowczak wzięły udział w zajęciach języka angielskiego, przeprowadzonych przez panią Aleksandrę Słabuszewską, ukierunkowanych na rozwijanie wiedzy na temat pieniędzy. Akcja Global Money Week jest cyklicznym międzynarodowym wydarzeniem, które ma na celu uświadamianie młodym ludziom, jak ważne jest mądre gospodarowanie środkami finansowymi. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z walutami obowiązującymi w Polsce i Anglii, porównywały kształty monet, osoby występujące na banknotach. Doskonale podzieliły pieniądze polskie i angielskie. „Tygryski” sprawdzały swoje wiadomości w ćwiczeniach interaktywnych i poznawały podstawowe słowa związane z pieniędzmi i oszczędzaniem.

wiejskie6Grupa "Tygrysków" uczestniczyła w niezwykle ciekawych zajęciach pt. "Awantura na wiejskm podwórku". Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem zwierząt, które można spotkać na wsi i usprawniły narządy artykulacyjne, ćwicząc w grupach odgłosy wydawane przez poznane zwierzęta. Tygryski więc wiedzą już, że krowa muczy, świnki kwiczą, piesek szczeka: hau hau! hau!, owce beczą, kozy meczą w stajni, a  koń rży: ihahaa!

Dzieci poznały przysłowia, które dotyczą zwierząt hodowanych na wsi. Na koniec popisały się swoimi umiejętnościami i kreatywnością, układając przy pomocy darów Fridricha Froebla sylwetki ulubionych zwierząt z wiejskiego podwórka.

53482254 302915620373597 8808877503465652224 nW przedszkolu pojawili się ciekawi goście - wielobarwne papugi, żółwie, świnka morska o  imieniu Tosiek, chomik, króliczki, kot Sylwester rasy maine coon, pies Bandzior rasy yorkshire. Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały zwierzęta i z przejęciem słuchały ciekawostek o ich życiu, upodobaniach, zwyczajach, właściwej pielęgnacji i o warunkach, w jakich powinny być trzymane .

Wszystkie dzieci mogły z bliska zobaczyć, jak wygląda każde z prezentowanych zwierząt. Pod czujnym okiem prowadzących miały możliwość  pogłaskania i przywitania się z pupilami.

dzien babci dziadka115.02.br. w naszym przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków, którzy przybyli w bardzo licznym gronie. Na początku przypomniano, jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie. Dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek, prezentując program artystyczny.  Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. Na koniec dzieci odśpiewały wspólnie ,,Sto lat" oraz wręczyły swoim najbliższym  niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. To był wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków pokazały, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

49107028 244010819854872 9139256790284763136 nW listopadzie ogłosiliśmy w naszym oddziale przedszkolnym „Konkurs na najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową”. Celem konkursu było promowanie twórczości dziecięcej, pobudzenie inwencji twórczej i fantazji, inspirowanie do aktywności twórczej, a także integracja dzieci przez sztukę. Uczestnicy wraz z rodzicami mieli za zadanie wykonać własnoręcznie bombkę bożonarodzeniową. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci.Z uwagi na to, iż wszystkie przyniesione przez dzieci bombki były przecudowne i przepiękne oraz są prawdziwymi dziełami sztuki  wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki.

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.