Co u nas słychać

PART 156086629941618 czerwca  o godzinie 10.oo  w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku w przedszkolu. Dla części dzieci było to również  zakończenie całego pobytu w tej instytucji.  

Pierwsza część uroczystości była pełna powagi i skupienia; rozpoczęła się polonezem. W części artystycznej dzieci deklamowały wiersze i śpiewały piosenki, następnie te, które kończą edukację przedszkolną, pożegnały się ze swoimi koleżankami i kolegami, którzy jeszcze zostają w przedszkolu. Nasi absolwenci w swoich wierszach i piosenkach wyrazili żal z powodu opuszczania naszego przedszkola. W występie wspominały chwile spędzone tutaj, wspólne zabawy i przygody. Młodsi koledzy także pożegnali starszych  kolegów wierszami i życzyli im samych sukcesów i powodzenia w szkole. Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i książek.

Ten wspólny rok minął nam bardzo szybko.Było wiele zabawy i nauki, było  mnóstwo wspaniałych chwil. Przedszkole stało się  dla dzieci drugim domem.

W naszym przedszkolu pani Aleksandra Słabuszewska wprowadza  dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób,  chcemy bowiem, aby język angielski stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po pół godziny i  prowadzone są w formie zabawy w korelacji  z wszystkimi obszarami edukacji. Do wprowadzenia i utrwalenia słówek i zwrotów  wykorzystujemy również, w miarę możliwości, sytuacje z dnia codziennego. Podczas zajęć koncentrujemy się głównie na usprawnianiu słuchania i mówienia. Na każdych zajęciach grupa ,,Jeżyków" wita się piosenką ,,Hello Hello! Can You Clap Your Hands?", na którą zapraszamy!

 Kolejny występ grupy Tygrysków. Tym razem uczymy się, jak nazywają się przeciwieństwa w języku angielskim.

 

global7Przedszkolaki z grupy pani Mirabelli Hołowczak wzięły udział w zajęciach języka angielskiego, przeprowadzonych przez panią Aleksandrę Słabuszewską, ukierunkowanych na rozwijanie wiedzy na temat pieniędzy. Akcja Global Money Week jest cyklicznym międzynarodowym wydarzeniem, które ma na celu uświadamianie młodym ludziom, jak ważne jest mądre gospodarowanie środkami finansowymi. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z walutami obowiązującymi w Polsce i Anglii, porównywały kształty monet, osoby występujące na banknotach. Doskonale podzieliły pieniądze polskie i angielskie. „Tygryski” sprawdzały swoje wiadomości w ćwiczeniach interaktywnych i poznawały podstawowe słowa związane z pieniędzmi i oszczędzaniem.

wiejskie6Grupa "Tygrysków" uczestniczyła w niezwykle ciekawych zajęciach pt. "Awantura na wiejskm podwórku". Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem zwierząt, które można spotkać na wsi i usprawniły narządy artykulacyjne, ćwicząc w grupach odgłosy wydawane przez poznane zwierzęta. Tygryski więc wiedzą już, że krowa muczy, świnki kwiczą, piesek szczeka: hau hau! hau!, owce beczą, kozy meczą w stajni, a  koń rży: ihahaa!

Dzieci poznały przysłowia, które dotyczą zwierząt hodowanych na wsi. Na koniec popisały się swoimi umiejętnościami i kreatywnością, układając przy pomocy darów Fridricha Froebla sylwetki ulubionych zwierząt z wiejskiego podwórka.

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.