Co u nas słychać

sniadanie daje mocW przedszkolu maluszki z grupy „ Biedronki” oraz starszaki z grupy „Tygryski” rozmawiały na temat „Śniadanie daje zdrowie i siłę”. Dzieci przyniosły do przedszkola potrzebne produkty i w grupach przygotowywały smaczne, kolorowe, zdrowe i pełne witamin kanapki. Wspólne przygotowywanie śniadania przyniosło wszystkim wiele radości. Dzieci przekonały się, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie ze zdrowych i świeżych produktów. Dowiedziały się, jakie korzyści wynikają ze spożywania pierwszego i drugiego śniadania. Zajęcia były bardzo wesołe i „smaczne”.

Przedszkolaki z grupy „ Biedronki” odwiedziły bibliotekę szkolną. Zdecydowana większość trzylatków i czterolatków była po raz pierwszy w bibliotece. Dzieci dowiedziały się, jak zostać czytelnikiem i jakie rodzaje książek mamy w tym zaczarowanym miejscu. Maluszki oglądały książeczki, piękne ilustracje, czasopisma dla najmłodszych oraz albumy przyrodnicze o ptakach i zwierzętach. Spotkanie w bibliotece nie mogło odbyć się bez głośnego czytania. Pani Irena Boczniewicz przeczytała dzieciom opowiadanie A. Widzowskiej „Ptaki w parku”. Na zakończenie Pani bibliotekarka wypożyczyła do przedszkola kilka książeczek i zaprosiła wszystkie dzieci na kolejne spotkanie w bibliotece.

PART 156086629941618 czerwca  o godzinie 10.oo  w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku w przedszkolu. Dla części dzieci było to również  zakończenie całego pobytu w tej instytucji.  

Pierwsza część uroczystości była pełna powagi i skupienia; rozpoczęła się polonezem. W części artystycznej dzieci deklamowały wiersze i śpiewały piosenki, następnie te, które kończą edukację przedszkolną, pożegnały się ze swoimi koleżankami i kolegami, którzy jeszcze zostają w przedszkolu. Nasi absolwenci w swoich wierszach i piosenkach wyrazili żal z powodu opuszczania naszego przedszkola. W występie wspominały chwile spędzone tutaj, wspólne zabawy i przygody. Młodsi koledzy także pożegnali starszych  kolegów wierszami i życzyli im samych sukcesów i powodzenia w szkole. Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i książek.

Ten wspólny rok minął nam bardzo szybko.Było wiele zabawy i nauki, było  mnóstwo wspaniałych chwil. Przedszkole stało się  dla dzieci drugim domem.

W naszym przedszkolu pani Aleksandra Słabuszewska wprowadza  dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób,  chcemy bowiem, aby język angielski stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po pół godziny i  prowadzone są w formie zabawy w korelacji  z wszystkimi obszarami edukacji. Do wprowadzenia i utrwalenia słówek i zwrotów  wykorzystujemy również, w miarę możliwości, sytuacje z dnia codziennego. Podczas zajęć koncentrujemy się głównie na usprawnianiu słuchania i mówienia. Na każdych zajęciach grupa ,,Jeżyków" wita się piosenką ,,Hello Hello! Can You Clap Your Hands?", na którą zapraszamy!

 Kolejny występ grupy Tygrysków. Tym razem uczymy się, jak nazywają się przeciwieństwa w języku angielskim.

 

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.