Co u nas słychać

43124184 341402976605482 7416467003231174656 nW czwartek 4 października br. było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy ,,Jeżyków" własnoręcznie przygotowały na zajęciach pyszną witaminową sałatkę owocową. Maluszki przyniosły  z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki,banany,śliwki,brzoskwinie,winogrona,kiwi,pomarańcze.Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, a następnie posegregowaliśmy umyte przez panią owoce. Każdy dostał deskę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadomiło, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym  funkcjonowaniu organizmu. Sałatka była wyśmienita!

owoce6,,Kiedy w sadzie dojrzewają

jabłka, gruszki, śliwki,

wtedy dzieci na owoce

szykują koszyczki”

5 października br. w naszym przedszkolu zawitały witaminki dla chłopczyka i dziewczynki. Każdy przedszkolak już wie, jak smaczne i ważne dla naszego organizmu są owoce. Pogrupowaliśmy je na te egzotyczne i nasze krajowe, następnie poznaliśmy środek każdego owocu. Sprawdziliśmy, czy posiada miąższ, pestkę, nasiono, jak bardzo jest soczysty, jaki ma kształt i kolor. Następnie wszystkie dzieci przystąpiły do krojenia owoców na sałatkę oraz do degustacji. Jednak to nie wszystko, korzystając z okazji mogliśmy przypomnieć sobie ważne zasady savoir – vivre przy stole.

Nasza zabawa się nie kończy. Przyszły tydzień rozpoczynamy od poznania rodzajów warzyw, a naszą podróż zakończymy kolejnym spotkaniem przy deseczkach do krojenia i przygotowaniem sałatki warzywnej.

zajecia badawcze127 września br. odbyły się ciekawe zabawy badawcze dla najmłodszych. Dzieci przy pomocy wcześniej poznanych  darów jesieni, które same zebrały i przyniosły na zajęcia,  mogły zbadać i odpowiedzieć na nurtujące pytania: Dlaczego kasztan kłuje? Jaką funkcję posiada twarda łupina orzecha włoskiego? Co znajduje się w środku śliwki, dyni i słonecznika? Gdzie owoce klonu mają umiejscowione nasiono?

Po przeprowadzonych badaniach dzieci wyciągnęły odpowiednie wnioski, ale co najważniejsze - przećwiczyły swoją cierpliwość, koncentrację i wytrwałość. Tego dnia wyszły  z zajęć szczególnie zadowolone i pełne wrażeń!

straz miejska6Kolejny raz dzieci z oddziału przedszkolnego spotkały się ze Strażą Miejską w Szprotawie. Tematem tegorocznych zajęć edukacyjnych była ,,Bezpieczna droga do szkoły.” Dzieci utrwaliły zasady ruchu drogowego, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, rozpoznawanie sygnalizacji świetlnej oraz zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w przedszkolu i w domu. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek przybyłych gości. W nagrodę za aktywne uczestnictwo każde dziecko otrzymało prezent w postaci odblaskowej zawieszki.

dzien przedszkolaka30„ W naszym przedszkolu zawsze jest wesoło,

W naszym przedszkolu miło płynie czas.

Dzieci są zawsze radosne, szczęśliwe,

więc tu z chęcią wraca każdy z nas.”

20 września jest Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Z tej okazji życzymy, aby każdy dzień był dla nich radosny i wesoły, a każdy kolejny  dniem odkrywania i fascynacji,  przyjemnej zabawy i nowych przyjaźni. Życzymy, aby dzieci nie zaznały chorób i przykrości, żeby rosły w siłę na pociechę Rodzicom, aby uśmiechem i pracowitością zwojowały świat.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w oddziałach przedszkolnych otworzyła Pani wicedyrektor Ewa Dudek, składając przedszkolakom serdeczne życzenia oraz przekazując słodki poczęstunek. Żeby zabawa była udana, na chwilę zrobiło się odrobinę poważnie, gdyż nasze Przedszkolaki w obecności Pani wicedyrektor, Pań wychowawczyń oraz przedstawicieli Rodziców, złożyły przysięgę:  

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.