Co u nas słychać

Walentynki w przedszkolu - grupa Motylki W piątek 14 lutego 2020 r. w grupie obchodziliśmy walentynki . Z tej okazji udekorowaliśmy salę i gazetkę czerwonymi serduszkami oraz walentynkami, a także zapoznaliśmy się z tradycją tego święta. Zajęcia tego dnia przypomniały wszystkim o takich wartościach jak miłość, szczęście, przyjaźń, koleżeństwo i radość z przebywania ze sobą. Dzieci wspólnie bawiły się przy muzyce, rozwiązywały zagadki, kolorowały walentynkowe obrazki. Nie zabrakło również słodkiego upominku. Przedszkolaki z apetytem zajadały babeczki, galaretki i czekoladki. Dzieci z radością uczestniczyły we wspólnych zabawach. Bardzo dziękujemy pani Agacie K. i Małgorzacie K. za przygotowanie słodkiego upominku.

Okres przedświąteczny obfitował w wiele atrakcji dla naszych pociech. Dzieci z grupy Biedronek zaangażowały się w przygotowywanie różnych dekoracji świątecznych, a następnie zaprezentowały owoce swoich wysiłków na specjalnej wystawie prac.

sniadanie daje mocW przedszkolu maluszki z grupy „ Biedronki” oraz starszaki z grupy „Tygryski” rozmawiały na temat „Śniadanie daje zdrowie i siłę”. Dzieci przyniosły do przedszkola potrzebne produkty i w grupach przygotowywały smaczne, kolorowe, zdrowe i pełne witamin kanapki. Wspólne przygotowywanie śniadania przyniosło wszystkim wiele radości. Dzieci przekonały się, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie ze zdrowych i świeżych produktów. Dowiedziały się, jakie korzyści wynikają ze spożywania pierwszego i drugiego śniadania. Zajęcia były bardzo wesołe i „smaczne”.

Przedszkolaki z grupy „ Biedronki” odwiedziły bibliotekę szkolną. Zdecydowana większość trzylatków i czterolatków była po raz pierwszy w bibliotece. Dzieci dowiedziały się, jak zostać czytelnikiem i jakie rodzaje książek mamy w tym zaczarowanym miejscu. Maluszki oglądały książeczki, piękne ilustracje, czasopisma dla najmłodszych oraz albumy przyrodnicze o ptakach i zwierzętach. Spotkanie w bibliotece nie mogło odbyć się bez głośnego czytania. Pani Irena Boczniewicz przeczytała dzieciom opowiadanie A. Widzowskiej „Ptaki w parku”. Na zakończenie Pani bibliotekarka wypożyczyła do przedszkola kilka książeczek i zaprosiła wszystkie dzieci na kolejne spotkanie w bibliotece.

PART 156086629941618 czerwca  o godzinie 10.oo  w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku w przedszkolu. Dla części dzieci było to również  zakończenie całego pobytu w tej instytucji.  

Pierwsza część uroczystości była pełna powagi i skupienia; rozpoczęła się polonezem. W części artystycznej dzieci deklamowały wiersze i śpiewały piosenki, następnie te, które kończą edukację przedszkolną, pożegnały się ze swoimi koleżankami i kolegami, którzy jeszcze zostają w przedszkolu. Nasi absolwenci w swoich wierszach i piosenkach wyrazili żal z powodu opuszczania naszego przedszkola. W występie wspominały chwile spędzone tutaj, wspólne zabawy i przygody. Młodsi koledzy także pożegnali starszych  kolegów wierszami i życzyli im samych sukcesów i powodzenia w szkole. Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i książek.

Ten wspólny rok minął nam bardzo szybko.Było wiele zabawy i nauki, było  mnóstwo wspaniałych chwil. Przedszkole stało się  dla dzieci drugim domem.

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.