Początek roku szkolnego 2017/18
Piękne chwile ...
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Piosenka w wykonaniu naszych uczniów...
Otwarcie placu zabaw ...
Przedszkolaki miały radość.

mistrzostwa16  Osiemdziesięcioro zawodników ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z Gminy Szprotawa, Niegosławice i Przemków  wzięło  udział  w IV  Otwartych  Mistrzostwach   w Szachach Szybkich o Puchar Burmistrza Szprotawy z okazji Święta Niepodległości.

  Organizatorami turnieju, nad którym patronat honorowy  corocznie obejmuje  Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha, były: Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach, Rada Rodziców  oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Gminny w Szprotawie.  W czterech kategoriach wiekowych młodzi szachiści rywalizowali ze sobą na dystansie  sześciu  rund  (po dziesięć minut na każdego zawodnika). Turniej  rozegrany został zgodnie z  aktualnymi przepisami  FIDE oraz Polskiego Związku Szachowego i stał na wyjątkowo wysokim poziomie.

  Zaciętej rywalizacji szachowej przyglądali się zaproszeni goście: Mirosław Gąsik – Przewodniczący Rady Powiatu Żagańskiego, Piotr Ciołka i Roman Śliwiński – radni Powiatu Żagańskiego, Sylwester Chocholski – Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, Maciej Siwicki, Stanisław Rosół, Tadeusz Wiech  i Maciej Pachurka – radni miejscy, Wiesław Serafin – Prezes ZNP oraz  Tomasz Kiendyś – były kolarz, uczestnik mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym i  szosowym.

  Zwycięzcy otrzymali  z rąk Burmistrza Józefa Rubachy puchary,  nagrody wręczyli zaproszeni goście, a dyplomy -  Cecylia  Brodzińska  dyrektor  Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach.  

Wyniki turnieju

                      

Klasy I -III Szkoły podstawowej.

   

1

Mydłowski, Aleksander

6

14,5

2

Skrzypinska, Zofia

5

12,5

3

Findysz, Emilia

4,5

17

4

Tondel, Oskar

4,5

9,5

5

Findysz, Gabriel

4

13,5

6

Pierzchała, Wiktoria

4

13

7

Małolepszy, Adam

3,5

12

8

Tondel, Wiktor

3,5

11,5

9

Breswan, Bartosz

3

15,5

10

Zawrotniak, Jakub

3

13

11

Dąbrowski, Jędrzej

3

10,5

12

Mędryk, Artur

2,5

12,5

13

Fedorczyk, Filip

2,5

11,5

14

Janiszewska, Magdalena

2,5

11

15

Kabzińska, Majka

2,5

11

16

Dąbski, Antoni

2,5

9

17

Opala, Amelia

2,5

8,5

18

Konieczka, Mateusz

2

11,5

19

Wiech, Karol

2

9,5

20

Sówka, Michalina

2

8,5

21

Nagi, Kacper

1

9,5

       

                       Klasy IV -VI SP.

   
       

1

Mydłowski, Krzysztof

5,5

15,5

2

Suchecki, Michał

5

16,5

3

Ratajczak, Gabriel

5

12

4

Wojtanowski, Michał

4,5

15

5

Kusiak, Marcel

4

14

6

Pachurka, Maciej

4

14

7

Chomiak, Mateusz

4

14

8

Kusiak, Fabian

4

13,5

9

Pustelnik, Aleksandra

4

13

10

Kałuszka, Oliwia

3

15,5

11

Cisek, Martyna

3

14,5

12

Wronowicz, Bartosz

3

14

13

Kowalewski, Kamil

3

12

14

Pluciński, Paweł

3

12

15

Grygorczyk, Kamil

3

12

16

Nowik, Dominik

3

12

17

Cybulski, Bartłomiej

3

11,5

18

Ciasnocha, Bronisław

3

10

19

Rożek, Maciej

3

10

20

Kowalski, Mikołaj

2

13

21

Zamachowski, Brajan

2

11

22

Wydra, Oskar

2

10

23

Oszmaniec, Maurycy

2

10

24

Zinski, Igor

2

8

25

Herbut, Zuzanna

2

7

26

Paszkiewicz, Wiktoria

1

10

27

Gembara, Zofia

1

10

28

Śliwińska, Maja

0

10

Klasy VII i II - III gimnazjum

         

1

Weryszko, Mariusz

6

14

 

2

Stambulski, Kacper

5

12,5

 

3

Maj, Paweł

4

15

 

4

Szeremeta, Adrian

4

11,5

 

5

Przybylski, Bartłomiej

3

13

 

6

Hołowko, Jakub

3

12,5

 

7

Więckiewicz, Bartosz

3

12,5

 

8

Poźniak, Wojciech

3

11

 

9

Chomiak, Marcin

3

9,5

 

10

Łojewski, Dawid

3

8

 

11

Lekhchine, Omar

2

13

 

12

Budnik, Kornelia

2

12

 

13

Więckiewicz, Adrianna

1

10,5

 

14

Sotillo, Barraza Heliena

1

10,5

 

  

Open

   

1

Dryja, Szymon

6

13,5

 

2

Tarawski, Adrian

5

12,5

 

3

Jędrzejewicz, Adam

5

11

 

4

Januszeski, Kamil

4

12,5

 

5

Ławniczak, Michał

4

9,5

 

6

Zielonka, Zuzanna

3,5

9,5

 

7

Ziomek, Mateusz

3

15

 

8

Jas, Aleksandra

3

13

 

9

Baszczyj, Marek

3

11

 

10

Dźwigaj, Dariusz

3

11

 

11

Kowal, Wojciech

3

9,5

 

12

Lis, Przemysław

2,5

13

 

13

Gembara, Adam

2

13

 

14

Hermaszuk, Mikołaj

2

12,5

 

15

Ciaskowska, Aleksandra

2

12

 

16

Lewandowski, Damian

2

9,5

 

17

Horbas, Renato

1

9