Początek roku szkolnego 2017/18
Piękne chwile ...
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Piosenka w wykonaniu naszych uczniów...
Otwarcie placu zabaw ...
Przedszkolaki miały radość.

profilaktyka1124.11.2017 r. dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Szprotawie oraz zaangażowaniu pedagogów szkolnych -  p. Elżbiety Fajkierz i p. Alicji Pachlińskiej, nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia znakomitych spektakli profilaktycznych.

Najpierw gościli u nas artyści z Krakowa, którzy „zabrali” maluszków z oddziałów przedszkolnych i dzieci z klas I - II całkiem niedaleko, gdzie żyło pewne samolubne Smoczysko, które ciągle dokuczało swemu przyjacielowi miłemu Smokowi („Poskromienie nieznośnego Smoka”). Wykorzystując bajkową konwencję, poruszono problematykę norm i reguł, współistnienia w grupie, kontrolowania emocji oraz używania zwrotów grzecznościowych.

Następnie zaproszono uczniów z klas VI i VII oraz z oddziałów gimnazjalnych na spektakl „Nad przepaścią”. Problematyka przedstawienia dotyczyła zagrożeń typowych w życiu młodych ludzi, m.in. uzależnień od używek, przemocy rówieśniczej, tej fizycznej i psychicznej oraz przeciwdziałania im. Ciekawą formą podsumowania rozważań okazała się dyskusja, którą na zakończenie spektaklu zainicjowali artyści, a nasi  uczniowie chętnie się w nią włączyli.

Uczniowie z klas III-V wzięli udział w fenomenalnej mieszance edukacji z ogromną dawką humoru, przedstawionej przez artystów z Torunia („Magiczny kapelusz”). W spektaklu ukazano istotę tolerancji, poczucia odrzucenia i osamotnienia, które mogą stać się główną przyczyną uzależnień wśród dzieci i młodzieży. Refleksyjna opowieść o przyjaźni i poświęceniu udowodniła, że to, co inne, niekoniecznie jest złe.

Spektakle stanowiły jedno z ogniw w łańcuchu działań edukacyjnych,  jakie zaplanowano w szkole w bieżącym roku.