Początek roku szkolnego 2017/18
Piękne chwile ...
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Piosenka w wykonaniu naszych uczniów...
Otwarcie placu zabaw ...
Przedszkolaki miały radość.

tort26.02.2018 r. do Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach przybyła grupa 9 żołnierzy wojsk amerykańskich, którzy stacjonują w Trzebieniu Małym. Wizyta została zorganizowana przez pana Krzysztofa Zdebelaka i panią Aleksandrę Słabuszewską przy akceptacji i ogromnej pomocy pani Cecylii Brodzińskiej - dyrektora szkoły. Podczas wizyty żołnierze odwiedzili Obelisk ku czci Powstańców Wielkopolskich. Wspólnie zapaliliśmy znicze, aby wyrazić naszą pamięć o osobach poległych w walce za wolność Polski. Nasi amerykańscy goście wysłuchali prezentacji dotyczącej historii pomnika przedstawionej przez Żanetę Mikus. Dowiedzieli się o powstaniach i walkach polskich bohaterów, uczniowie opowiedzieli im również historię lotniska w Wiechlicach. Informacje te bardzo zaciekawiły naszych zagranicznych przyjaciół i mieli wiele pytań związanych z tym tematem.

Następnie żołnierze udali się na zajęcia języka angielskiego z panią A. Słabuszewską, A. Niepiekło i panem J. Kusiorem. W zajęciach miały przyjemność uczestniczyć klasy 3a i 3c gimnazjum, 2a i 2b gimnazjum oraz klasa 7b szkoły podstawowej. Podczas godzinnych zajęć żołnierze opowiedzieli nam wiele ciekawych i zabawnych rzeczy dotyczących ich kraju. Uczniowie mieli okazję zadawać pytania o pracy w wojsku, misjach wojskowych, zainteresowaniach żołnierzy. Zajęcia przebiegały w bardzo przyjemnej i miłej atmosferze, a uczniowie mogli tym samym doskonalić swoje umiejętności językowe pod okiem native speakerów. Doskonałymi umiejętnościami językowymi i przygotowaniem do zajęć wykazali się następujący uczniowie: Żaneta Mikus, Hanna Załęska, Laura Augustyniak, Julia Bodak, Zuzanna Papaj, Wiktoria Rybak, Magdalena Bargielska, Anna Stachura, Patrycja Więcławska, Kacper Stambulski, Adam Komisaruk. Wspaniale bawiliśmy się, biorąc udział w konkursie „Jaka to melodia?”- rozpoznając hity światowe i polskie oraz grając w grę Tabu. Przedstawiliśmy prezentacje dotyczące kultury i świąt obchodzonych w Polsce oraz opowiedzieliśmy o najważniejszych wydarzeniach w dziejach naszego kraju.

Po zajęciach językowych nastąpił czas na rozgrywki koszykarskie przygotowane przez pana S. Rosoła, P. Zapolskiego, M. Włodarczyk i M. Kozieła. Drużyny wspaniale rywalizowały ze sobą, a uczniowie poznawali podstawowe słownictwo związane z koszykówką i kibicowaniem. Mecz zakończył się remisem. Niestety, nasz wyjątkowy dzień szybko dobiegł końca i musieliśmy pożegnać naszych gości. Podziękowaliśmy im bardzo serdecznie za wizytę w naszej szkole i wręczyliśmy im dyplom oraz poczęstowaliśmy tortem w kształcie flagi amerykańskiej. Żołnierze zapewnili nas, że z chęcią odwiedzą naszą szkołę jeszcze raz.