Początek roku szkolnego 2017/18
Piękne chwile ...
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Piosenka w wykonaniu naszych uczniów...
Otwarcie placu zabaw ...
Przedszkolaki miały radość.

Szanowni Państwo prosimy o zapoznanie się z  załącznikiem Rekrutacja do oddziału przedszkolnego !

BĘDĄ RECYTOWAĆ W SZDK!
31 marca w Zespole Szkół w Wiechlicach odbyły się eliminacje szkolne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Odbyły się one w trzech kategoriach wiekowych: dla klas I – III, IV – VI oraz gimnazjum.IMG 0007
Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali następujący uczniowie: w kategorii klas I – III: Emilia Kucharska ( „Katar” J. Brzechwy), Olga Plucińska („Skrucha Józi” M. Konopnickiej) oraz Maja Kabzińska („Czekoladki dla sąsiadki” D. Gellner); w kategorii klas IV – VI: Kalina Tkacz („O rupakach” D. Wawiłow), Zofia Gembara („Stefek Burczymucha” M. Konopnickiej) oraz Magdalena Ciołka („Znowu kręcisz, Zuźka” D. Suwalskiej); w kategorii gimnazjum: Anna Jurkiewicz („Strasna zaba” K. I. Gałczyńskiego), Joanna Stankiewicz („Nigdy więcej” Michaliny Michalskiej), a także Martyna Domagała („Wypadek drogowy” W. Szymborskiej).
Z inicjatywy prezes TPD Oddział Gminny w Szprotawie pani Cecylii Brodzińskiej zostały po raz pierwszy przeprowadzone eliminacje środowiskowe. Naszą szkołę w eliminacjach gminnych w kategorii klas IV – VI będzie reprezentowała Dobrosława Szymańska („Opowiedział dzięcioł sowie” J. Brzechwy), w kategorii gimnazjum: Tomasz Dobek („Ulica Bronka Kozaka”), Nikola Tomczyk („Na zdrowie” J. Kochanowskiego) oraz Magdalena Bargielska („Mały książę” S. Exupery).
Wszystkim zwycięzcom eliminacji szkolnych i środowiskowych gratulujemy i życzymy sukcesu podczas eliminacji gminnych, które odbędą się 22 kwietnia 2016 roku w Szprotawskim Domu Kultury.

  .

       7 kwietnia 2016r. klasa IIa gimnazjum wraz z wychowawcą - panią Donatą Stępień oraz kilkoma osobami z innych klas i opiekunami - panią Aleksandrą Niepiekło i Małgorzatą Oziemkowską odwiedzili Zieloną Górę. Pierwszym etapem naszej wycieczki było zwiedzenie Centrum Przyrodniczego, gdzie uczestniczyliśmy w interesującej lekcji wykładowo - pokazowej pt. "Zwiewne zefiry i groźne cyklony, czyli dlaczego chmury płyną po niebie?" przygotowanej przez dr inż. Orynę Słobodzian-Ksenicz  z Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz mgr Natalię Pietrus-Czekałowską. Po ciekawym wykładzie mogliśmy pooglądać różne obiekty naukowe i sprawdzić jak one działają. Dużą furorę zrobiło stanowisko z wirtualną rzeczywistością 3D - dzięki specjalnym "okularom" można było znaleźć się np. w samym środku lasu jurajskiego i spotkać się "oko w oko" z dinozaurem - CZAD! :-) Kolejnym etapem naszej wyprawy były obowiązkowe zakupy w Galerii Focus, a po nich dotarliśmy do Planetarium "Wenus", gdzie oglądaliśmy film pt. "Podróż do miliona słonć". Był to seans zapierający dech w piersiach i chyba nie było ani jednej osoby, która uznała, że ten pokaz był nudny, wszyscy byli pod wielkim wrażeniem. Na zakończenie wycieczki poszliśmy do kina Cinema City na film pt. "Cuda z Nieba", który był wzruszający i niejedna osoba się na nim popłakała! Wycieczka była bardzo udana i ciekawa, bawiliśmy się ucząc, uczyliśmy się bawiąc, każdy zyskał coś dla siebie, długo będziemy ją pamiętać.      <<<Ola M.>>>