Początek roku szkolnego 2017/18
Piękne chwile ...
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Piosenka w wykonaniu naszych uczniów...
Otwarcie placu zabaw ...
Przedszkolaki miały radość.

Społeczność  naszej szkoły świętowała 99. rocznicę odzyskania przez Polskę  niepodległości.

11 listopada 02Podczas uroczystego apelu wysłuchaliśmy wzruszających wierszy i patriotycznych pieśni, które w latach niewoli zagrzewały Polaków do walki i dawały narodowi nadzieję na odzyskanie wolności. Prezentacja multimedialna natomiast przybliżyła dzieje walk o wolny kraj i zrywy niepodległościowe - od powstania kościuszkowskiego po styczniowe. Dopełnieniem przepięknych  występów wokalnych był uroczy występ taneczny uczennic zespołu  „Wiechliczanki”, które ubrane w narodowe barwy zatańczyły krakowiaka.

 

Podczas apelu nawiązano także do uroczystości odsłonięcia obelisku. Ewa Dudek  - wicedyrektor szkoły zapowiedziała, że  od grudnia, począwszy od klas gimnazjalnych,   zaczynamy opiekę nad tym szczególnym miejscem. Podziękowała także nauczycielom za przygotowanie uroczystości i  przypomniała  o akcji zbierania szczoteczek dla dzieci afrykańskich.

Apel był świetną okazją  do rozstrzygnięcia konkursu „Godło – Flaga – Hymn”. I miejsce zajęły Marzena Malinowska, Magdalena Heukelbach i Wiktoria Mruk, II miejsce zdobył Przemysław Krysztofiak, a miejsce III przypadło Karolowi Burzyńskiemu. Prace uczniów zdobiły przepięknie udekorowaną salę gimnastyczną.