Początek roku szkolnego 2017/18
Piękne chwile ...
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Piosenka w wykonaniu naszych uczniów...
Otwarcie placu zabaw ...
Przedszkolaki miały radość.

PGA 2017

Dwunasty raz na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zostały zorganizowane targi gier i rozrywki multimedialnej Poznań Game Arena, które już od kilku lat dzierżą tytuł największych targów gamingowych nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

 

W tym roku trwały one od 6 do 8 października 2017 roku. 

Setki punktów programu nie sposób zaliczyć na jednej wycieczce, ale warto wspomnieć o tych najbardziej istotnych atrakcjach, które przyciągnęły uwagę tysięcy graczy.

 

Oprócz najważniejszych wydarzeń PGA, targom towarzyszyły także turnieje w takie gry jak PES 18, FIFA 2018, Forza Motorsport 7, Tekken 7.

Chociaż PGA to przede wszystkimi gry komputerowe, to jednak sporo osób, w tej grupie znaleźli się również nasi uczniowie, przyszło na MTP głównie po to, aby w strefie Stars4Fans spotkać się z gwiazdami YouTube'a takimi jak np. Rezigiusz, Izak, JDabrowski, Blowek, Mandzio, Naruciak, Gimper, Drollercaster, Kaiko, Isamu, Jankos, czy Karolek i Stuu. W tegorocznej edycji Stars4Fans uczestniczyło ponad 150 twórców mocniej lub luźniej powiązanych z tematyką gier filmów na platformie YouTube.

Przez trzy dni targów na fanów gier i wirtualnej rzeczywistości czekało bardzo dużo atrakcji. Oprócz wspomnianego już spotkania z youtuberami, można było zobaczyć pokazy najnowszych gier, konsol czy wysłuchać Piotra „Izaka” Skowyrskiego, czyli polskiej gwiazdy gry internetowej Counter Strike.

Nie zabrakło pokazów cosplayerów, czyli osób przebranych za postaci z gier komputerowych, a twórcy gier mogli się spotkać podczas Game Industry Conference. Co roku na Poznań Game Arena uczestniczy konkursu PGA&MODECOM Cosplay Show pokazują coraz wyższy, często światowy poziom. Bohaterowie gier, w których się wcielają są często głównym motywem zdjęć zwiedzających PGA. W tym roku konkurs został rozszerzony o strefę Cosplay Arena, w której były prowadzone warsztaty wykonywania własnego stroju cosplay, warsztaty gry scenicznej, a u znanego w środowisku cosplayerów DIVBOR Photo Studio można było wykonać bezpłatne, profesjonalne zdjęcia swojego przebrania.

Join the Republic Community Challenge (JTR:CC) to doroczny turniej w gry Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) oraz League of Legends (LoL). Gracze z całego świata mają możliwość wejścia do zespołu, który zagra w światowych finałach tego wydarzenia. Ten event po raz pierwszy zawitał do Polski i zrobił to podczas Poznań Game Arena 2017. W czasie PGA kapitan drużyny Piotr „izak” Skowyrski przeprowadzał eliminacje offline i trzeciego dnia imprezy ogłosił ostateczny skład drużyny, która uda się na Join the Republic: Community Challenge.
              Oprócz największych polskich wydawców i producentów gier, takich jak Techland, czy CD Projekt duże zainteresowanie wzbudzali twórcy tzw. „indyków”. To polski skrót od angielskich słów „indie games”, czyli gier od niezależnych producentów. Tworzy je zwykle niewielka grupa osób, chcących mieć pełen wpływ na swój projekt. Gry ustępują więc grafiką i rozbudowaniem produkcjom z wielomilionowymi budżetami, ale kuszą fabułą, sposobem rozgrywki i cenową przystępnością. Nikt nie ma wątpliwości, że szlaki dla rozwoju rynku gier w Polsce przetarł „Wiedźmin”. To po jego światowym sukcesie, zaczęły na dużą skalę powstawać kolejne, mniejsze studia. Potencjał drzemiący w produkowanych w Polsce grach zaczęli też dostrzegać politycy. Ministerstwa dofinansowują już niektóre produkcje.

 Popularnością na PGA cieszyły się też gry wykorzystujące gogle do VR, czyli wirtualnej rzeczywistości.

A co tak naprawdę robili uczestnicy naszej wycieczki, sprawdźcie na zdjęciach.